GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Versay Sarayı
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
En popüler seçim
versay hızlı giriş ve rehberli tur

Versay: Hızlı Giriş ve Rehberli Tur

Süre: 1,5 saat
Küçük grup
902 Yorum
GetYourGuide Original
902

Dünyanın en büyük saraylarından birinde özel bir rehberli turun keyfini çıkarın. Kraliyet Daireleri, Kralın Yatak Odası, Aynalar Galerisi ve daha…

Versay Sarayı: Turlar ve Biletler

Versay Sarayı: tüm turları ve etkinlikleri görün

Paris şehrinin vazgeçilmezleri

759 bilet ve turun tümünü görün

Versay Sarayı'nın En Ünlü 5 Özelliği

Versay Sarayı'nın yılda 10 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bir sürpriz değildir – gerçekten de dünyada görülmesi gereken en muhteşem yerlerden biridir! Her bucağı ve köşesi keşfedilmeye değerdir, fakat zamanınız yeterli değilse işte sizin için birkaç özelliği.

Aynalar Salon'u

Aynalar Salon'u

Burası Saray'ın en göz kamaştırıcı yeridir. 17 kemerli pencerelerinin her biri aynalarla süslenmiştir ve gün ışığının 357 aynadan yansıması olağanüstü bir gösteri sunar.

Kraliyet Şapel'i

Kraliyet Şapel'i

Bu gösterişli mimari cevher, Saray'daki 5 şapelden en olağanüstü olanıdır. Marie Antoinette'in düğünü burada gerçekleşmiştir.

Geniş Apartmanlar

Geniş Apartmanlar

Baştan aşığıya kadar zengince süslenmiş Kral apartmanları inanılmazdır. Tam da dendiği gibi; "Krallara layık!".

Saat Odası
Fotoğraf: Trizek@ wikimedia commons (CC BY-SA 3.0)

Saat Odası

Bu odadaki 250 yıllık saat tam bir teknik cevherdir. Yalnızca saati göstermekle kalmaz, aynı zamanda tarihi, Ay'ın haraketlerini ve solar sisteminin çalışma modelini gösterir.

Bahçeler

Bahçeler

Kusursuz çimenleri, geometrik çiçek tarhları, heykel sıraları, güzel süs havuzları ve kanalları ile Saray'ın muhteşem bahçeleri içerisinin zenginliğiyle yarışır.

İçeriden ipuçlarımız

Pazartesilerden kaçının

Versay Sarayı'na gezinizi planlarken Pazartesi günleri kapalı olduğunu unutmayın. Diğer her gün, ziyaret saatleri 09:00-17:30 arasıdır. Nisan'dan Ekim'e kadar kapanış saati 18:30'dadır.

Erken gidin

Versay Sarayı'nın büyüklüğü ve görülmesi gereken birçok yerinin olması sizi şaşkına çevirecek. Yalnızca burada belirttiğimiz yerleri gezseniz bile, yeterince zaman ayırmanız gerekir. Eğer her yeri görmeye niyetliyseniz, bir günden fazla zamana ihtiyacınız olabilir.

Fıskiye Şovu

Versay Sarayı'nın müzikli fıskiyesi büyüleyicidir. Nisan-Ekim arası her haftasonu ve resmi tatillerde 11:00-12:00 ve 15:30-17:00 arasıdır. Fıskiyeleri görmeniz kesinlikle önerilir.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Pazartesi günleri kapalıdır. Yoğun döneme (1 Nisan-31 Ekim) ve sezon dışı döneme (1 Kasım-31 Mart) bağlı olarak açılış saatleri değişir.
 • Ücreti ne kadar?
  Rehberli turlar 32 EUR'dan başlar ve seçeneklere göre değişebilir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Hayır, fakat sesli turlar mevcuttur.
 • Nasıl gidilir?
  Versay, şehirden 1 saat uzaklıktadır. Eyfel Kulesi'nden günde iki kez kalkan Versay Ekspres Otobüsü ile ulaşım sağlanabilir. Montparnasse veya Saint-Lazare istasyonlarından SNCF trenine binerek de ulaşabilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Bilet uygunluğu ve tren saatleri hakkında önceden bilgi edinmenizi öneririz.

  • Saray'ın içinde flaş ile çekim yasaktır.