GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Versay Sarayı
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Versay Sarayı: Turlar ve Biletler

Versay Sarayı: tüm turları ve etkinlikleri görün

Paris şehrinin vazgeçilmezleri

735 bilet ve turun tümünü görün

Versay Sarayı'nın En Ünlü 5 Özelliği

Versay Sarayı'nın yılda 10 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bir sürpriz değildir – gerçekten de dünyada görülmesi gereken en muhteşem yerlerden biridir! Her bucağı ve köşesi keşfedilmeye değerdir, fakat zamanınız yeterli değilse işte sizin için birkaç özelliği.

Aynalar Salon'u

Aynalar Salon'u

Burası Saray'ın en göz kamaştırıcı yeridir. 17 kemerli pencerelerinin her biri aynalarla süslenmiştir ve gün ışığının 357 aynadan yansıması olağanüstü bir gösteri sunar.

Kraliyet Şapel'i

Kraliyet Şapel'i

Bu gösterişli mimari cevher, Saray'daki 5 şapelden en olağanüstü olanıdır. Marie Antoinette'in düğünü burada gerçekleşmiştir.

Geniş Apartmanlar

Geniş Apartmanlar

Baştan aşığıya kadar zengince süslenmiş Kral apartmanları inanılmazdır. Tam da dendiği gibi; "Krallara layık!".

Saat Odası
Fotoğraf: Trizek@ wikimedia commons (CC BY-SA 3.0)

Saat Odası

Bu odadaki 250 yıllık saat tam bir teknik cevherdir. Yalnızca saati göstermekle kalmaz, aynı zamanda tarihi, Ay'ın haraketlerini ve solar sisteminin çalışma modelini gösterir.

Bahçeler

Bahçeler

Kusursuz çimenleri, geometrik çiçek tarhları, heykel sıraları, güzel süs havuzları ve kanalları ile Saray'ın muhteşem bahçeleri içerisinin zenginliğiyle yarışır.

İçeriden ipuçlarımız

Pazartesilerden kaçının

Versay Sarayı'na gezinizi planlarken Pazartesi günleri kapalı olduğunu unutmayın. Diğer her gün, ziyaret saatleri 09:00-17:30 arasıdır. Nisan'dan Ekim'e kadar kapanış saati 18:30'dadır.

Erken gidin

Versay Sarayı'nın büyüklüğü ve görülmesi gereken birçok yerinin olması sizi şaşkına çevirecek. Yalnızca burada belirttiğimiz yerleri gezseniz bile, yeterince zaman ayırmanız gerekir. Eğer her yeri görmeye niyetliyseniz, bir günden fazla zamana ihtiyacınız olabilir.

Fıskiye Şovu

Versay Sarayı'nın müzikli fıskiyesi büyüleyicidir. Nisan-Ekim arası her haftasonu ve resmi tatillerde 11:00-12:00 ve 15:30-17:00 arasıdır. Fıskiyeleri görmeniz kesinlikle önerilir.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Pazartesi günleri kapalıdır. Yoğun döneme (1 Nisan-31 Ekim) ve sezon dışı döneme (1 Kasım-31 Mart) bağlı olarak açılış saatleri değişir.
 • Ücreti ne kadar?
  Rehberli turlar 32 EUR'dan başlar ve seçeneklere göre değişebilir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Hayır, fakat sesli turlar mevcuttur.
 • Nasıl gidilir?
  Versay, şehirden 1 saat uzaklıktadır. Eyfel Kulesi'nden günde iki kez kalkan Versay Ekspres Otobüsü ile ulaşım sağlanabilir. Montparnasse veya Saint-Lazare istasyonlarından SNCF trenine binerek de ulaşabilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Bilet uygunluğu ve tren saatleri hakkında önceden bilgi edinmenizi öneririz.

  • Saray'ın içinde flaş ile çekim yasaktır.

Versay Sarayı hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.3 / 5
22.751 değerlendirmeye göre

* Önceden bilet alınmasına rağmen 20-30 dalkika sıra bekliyorsunuz. * Sıraya girilen yerde en azından şemsiyeler konulmalı. Hatta Versayın bahçesi göz önünde bulundurulduğunda doğal olması açısından gölgelik için ağaçlık yapılmalı. Yaşlılar ve çocuklar için oturacak banklar yok. Sadece serinlemek için uyduruk fıskiyeler var. * Saray çok güzel. Avrupa da bir çok ülkede; tuhaf veya içinde hiç bir şey olmayan Saray ve müzeler için 5€-10€ Para isteniyor. Bu Saray için fazlasıyla değer. * Maalasef burda da Türkçe çeviri yok. Önceden okuyup gitmekte fayda var. Rehbere para vermek isteyenlere saygı duyarım. Biz ise, Tam bilet alıp özgürce parkı dolaştık. * Sırt çantanıza bol su ve yiyecek alabilirsiniz. *Fransa için Google Maps çok işe yarıyor. *Taksiye bağlı kalmanıza gerek yok. Uber, Kaptain ve Bolt uygulamalarını indirirseniz daha uygun fiyata araç bulursunuz. * Versay Saray’ı için önceden bilet alıp, trenle ulaşmak daha ucuz. Paris Müze kart şehir içinde daha uygun olabilir.

Buraya gelmeyi düşünüyorsanız 9'da orda olmalısınız. ben 11'e kalmıştım ve 3 saat sıra bekledim. Paris'den trenle gidecekseniz minimum 1 saat öncesinde trene veya taksiye binmelisiniz çünkü şehir merkezine 40dk-1 saat arasında. bekleme mevzusunu geçersem, gerçekten çok güzel sarayı içi ve dışı gitmenizi öneririm.

Öncelikle girişte çok uzun bir kuyruk oluyor erken gidip bütün gününüzü bu etkinliğe ayırmanızı öneririm şayet çok büyük hem içeri hem dışarı olmak üzere.. bahçelere çıkarsanız golf arabası kiralamanızı öneririm yürümeyi seviyorsanız oda olabilir. İçeride restoranı bulunuyor .. şimdiden başarılar

Tam 2.5 saat sıra bekledik, aldığımız bu bilet sıra atlamada öncelik sağlamıyor. ancak yine de gayet güzel bir geziydi...