GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Vatikan Müzeleri
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Vatikan Müzeleri 1 Haziran'dan itibaren kapılarını halka açacaktır. Tüm ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliği için ziyaretçi sayıları sınırlandırılacak, ateş ölçümü kontrolleri yapılacak ve girişte maske takılması gerekecektir. Büyük kalabalıkların olmadığı özel bir Vatikan deneyimi sizi bekliyor.
Hemen Biletinizi Alın!

Vatikan Müzeleri: Turlar ve Biletler

Vatikan Müzeleri: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1327 bilet ve turun tümünü görün

Vatikan Müzeleri'nde görülmesi gereken 5 eser

Roma'dayken dünyaca ünlü Vatikan Müzeleri'ni kaçırmayın! Papalar yüzyıllar boyunca sanatsal başyapıtların muhteşem koleksiyonunu yaratmışlardır. Keşfedecek sayısız yer olmasına rağmen, özellikle bu 5 eseri kaçırmayın!

Sistina Şapeli

Sistina Şapeli

Yalnızca Sistina Şapeli görmek için bile Vatikan Müzeleri'ne gidilir. En başarılı Rönesans ressamları tarafından resmedilen Şapel'in ünlü duvar resimleri tek kelimeyle muhteşemdir.

Raphael Odaları

Raphael Odaları

4 adet büyüleyici Raphael Odaları Papa'nın apartmanlarının halka açık yerini oluşturur. Raphael’in büyüleyici duvar resimleri, Sistina Şapeli'ne ün katar.

Belvedere Torso

Belvedere Torso

Kaslı erkek gövdesini yansıtan bu muhteşem heykel, Michelangelo gibi Rönesans sanatçılarının esin kaynağı olmuştur (İsa'nın, Sistina Şapeli "Last Judgement"taki benzer duruşunu hatırlayın!).

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci "St. Jerome in the Wilderness"

Tamamlanamamış olmasına rağmen, bu inanılmaz tablo Leonardo'nun muhteşem yeteneğinin bir kanıtıdır. İnanması güç olsa da, bir zamanlar kesilmiş ve berber dışkısını örtmek için kullanılmıştır!

Sala Rotonda (Yuvarlak Oda)

Sala Rotonda (Yuvarlak Oda)

Neoklasik mimarinin başyapıtı olan bu heybetli oda, yerleri kaplayan bol mozaiklerle ve duvarların kenarındaki tarihi heykellerle minyatür panteon şeklindedir.

İçeriden ipuçlarımız

Gezmek için yılın en iyi zamanı

Vatikan Müzeleri yıl boyunca turistler tarafından çok rağbet görse de, daha sakin bir zamanda gezmek istiyorsanız, Kasım-Şubat arası sezon dışı dönemi seçebilirsiniz.

Paradan tasarruf edin

Vatikan Müzeleri'ne giriş, her ayın son Pazarı, 09:00-12:30 saatler arası ücretsizdir. Böylece, paradan tasarruf edebilirsiniz, fakat bu ücretsiz günlerin çok popüler olduğunu unutmayın. Kalabalıktan kaçınmak isterseniz, başka bir gün gitmenizi öneririz.

Günün uygun saatini seçin

Bilet gişesi saat 09:00'da açılır. Vatikan Müzeleri devasa olduğundan (yaklaşık 24 kilometredir!), olabildiğince çok şey görmek için erken gitmenizi öneririz. Uzun sıralar açılma saatleri öncesinden girişten başlar. Sıralardan kaçınmak için 13:00 civarında gelmenizi öneririz. Bu saatte genelde çoğu kişi öğle yemeği arası verir ve sıra beklemeden içeri girmeniz mümkün olabilir.

Çok geçe bırakmayın

Sıraları atlamak istiyorsanız, çok geç kalmayın. Bilet gişesi 16:00'da, Vatikan Müzeleri ise 18:00'de kapanır. Sistina Şapeli'ni görmek istiyorsanız, Vatikan Müzeleri'ne en geç 15:00'te gelmenizi öneririz.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Yılın 365 günü!
 • Ücreti ne kadar?
  Dışarıdan bakmak ücretsizdir. Giriş ücretleri değişir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Zorunlu değildir ama önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  Roma'dan taksi, otobüs, metro, tramvay ile veya yürüyerek. Ulaşım üzerine daha fazla bilgi için [buraya] bakın (http://mv.vatican.va/3EN/pages/z-Info/MVInfo_Trasporti.html).
 • Ekstra ipuçları

  • Müzelere büyük çantalar kabul edilmez, hafif gelin!

  • Müzelerde havalandırma sistemi olmadığından hafif giyinmeniz ve bir şişe su getirmeniz önerilir.

Vatikan Müzeleri hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.4 / 5
100.716 değerlendirmeye göre

Es war eine sehr gut strukturierte Führung in Vatikan. Unserer Führer Benjamin hat uns viele interessante Informationen und Geschichten während der Führung erzählt. Ohne Führung kann man natürlich auch selber das Museum, die Sixtinische Kapelle und Petersdom besuchen aber man muss vorher sehr gut sich informieren. Dank der Führung konnten wir auch direkt von der Sixtinischen Kapelle zum Petersdom durch einen Abkürzungsweg gehen. Ein Tipp für diejenigen mit kleinem Baby: Es gibt mehrere Treppen. Wir haben enorme Schwierigkeiten gehabt mit dem Kinderwagen. Empfehlenswert ist mit einer Babytrage zu besuchen.

Vatikan Turu ve Sistina Şapeli: Bilet Sırası Beklemeden Değerlendiren:

Rehberimiz tur boyunca bize oldukça detaylı bilgi verdi. Eserler arasındaki bağlantıları, nasıl ve neden yapıldıklarını çok güzel anlattı. Sorulan her soruya cevap verebildi. Süreyi çok iyi kullandığını düşünüyorum. Tavsiyem çocuklu gelinmemesi, hem uzun hemde insanı yorabilecek bir tur, bir an bile durmuyorsunuz. Bence fotoğraf çekmekle vakit harcamayın, zaten resimler internette de var. Canlı olarak doya doya eserlere bakın.

The tour is exactly what we wanted. It has highlights of Vatican Museum. our guide Alex was amazing. she is very cheerful and smiling. She gave us very interesting information about michelangelo, his works, Vatican and Sistine Chapel. Only bad part about this tour is you walk a lot. My parents are over 65 and they got very tired.

Professional, informative and well planned. Georgia(hope spelling right) was a great guide and shared everything she can during our limited time. Well worth to join the tour and i hope future travelers to be in the group of Georgia.

Çok profelyonelce planlanmış ve son derece güleryüzlü ve samimi olarak turumuzu yaptık. Ayrıntılı bilgi verildi ve yeterince zaman tanındı, çok memnun kaldık.