Vatikan Müzeleri
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
Hemen Biletinizi Alın!
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri Refakatli Giriş

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 2 saat
3721 Yorum
3721

Papalık koleksiyonunun paha biçilmez sanat eserlerini, Vatikan Müzeleri ve Sistina Şapeli'ne hızlı giriş ile giriş yapın. Antik şaheserlerle…

Süre: 2 saat
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €27

Vatikan Müzeleri: Turlar ve Biletler

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Beklemeden: Vatikan Müzesi,Sistina Şapeli & Aziz Petrus

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 3 saat
4057 Yorum
4057

Vatikan Müzeleri ve Sistine Şapeli'ndeki uzun kuyrukları VIP giriş ile atlayın. 3 saatlik küçük bir grup turu ile Vatikan şehrinin güzelliklerini;…

Süre: 3 saat
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €60 €54
Vatikan Müzeleri: tüm turları ve aktiviteleri görün
1027 bilet ve turun tümünü görün

Vatikan Müzeleri'nde görülmesi gereken 5 eser

Roma'dayken dünyaca ünlü Vatikan Müzeleri'ni kaçırmayın! Papalar yüzyıllar boyunca sanatsal başyapıtların muhteşem koleksiyonunu yaratmışlardır. Keşfedecek sayısız yer olmasına rağmen, özellikle bu 5 eseri kaçırmayın!

Sistina Şapeli

Yalnızca Sistina Şapeli görmek için bile Vatikan Müzeleri'ne gidilir. En başarılı Rönesans ressamları tarafından resmedilen Şapel'in ünlü duvar resimleri tek kelimeyle muhteşemdir.

Raphael Odaları

4 adet büyüleyici Raphael Odaları Papa'nın apartmanlarının halka açık yerini oluşturur. Raphael’in büyüleyici duvar resimleri, Sistina Şapeli'ne ün katar.

Belvedere Torso

Kaslı erkek gövdesini yansıtan bu muhteşem heykel, Michelangelo gibi Rönesans sanatçılarının esin kaynağı olmuştur (İsa'nın, Sistina Şapeli "Last Judgement"taki benzer duruşunu hatırlayın!).

Leonardo Da Vinci "St. Jerome in the Wilderness"

Tamamlanamamış olmasına rağmen, bu inanılmaz tablo Leonardo'nun muhteşem yeteneğinin bir kanıtıdır. İnanması güç olsa da, bir zamanlar kesilmiş ve berber dışkısını örtmek için kullanılmıştır!

Sala Rotonda (Yuvarlak Oda)

Neoklasik mimarinin başyapıtı olan bu heybetli oda, yerleri kaplayan bol mozaiklerle ve duvarların kenarındaki tarihi heykellerle minyatür panteon şeklindedir.

Vatikan Müzeleri: İpuçlarımız

Gezmek için yılın en iyi zamanı

Vatikan Müzeleri yıl boyunca turistler tarafından çok rağbet görse de, daha sakin bir zamanda gezmek istiyorsanız, Kasım-Şubat arası sezon dışı dönemi seçebilirsiniz.

Paradan tasarruf edin

Vatikan Müzeleri'ne giriş, her ayın son Pazarı, 09:00-12:30 saatler arası ücretsizdir. Böylece, paradan tasarruf edebilirsiniz, fakat bu ücretsiz günlerin çok popüler olduğunu unutmayın. Kalabalıktan kaçınmak isterseniz, başka bir gün gitmenizi öneririz.

Günün uygun saatini seçin

Bilet gişesi saat 09:00'da açılır. Vatikan Müzeleri devasa olduğundan (yaklaşık 24 kilometredir!), olabildiğince çok şey görmek için erken gitmenizi öneririz. Uzun sıralar açılma saatleri öncesinden girişten başlar. Sıralardan kaçınmak için 13:00 civarında gelmenizi öneririz. Bu saatte genelde çoğu kişi öğle yemeği arası verir ve sıra beklemeden içeri girmeniz mümkün olabilir.

Çok geçe bırakmayın

Sıraları atlamak istiyorsanız, çok geç kalmayın. Bilet gişesi 16:00'da, Vatikan Müzeleri ise 18:00'de kapanır. Sistina Şapeli'ni görmek istiyorsanız, Vatikan Müzeleri'ne en geç 15:00'te gelmenizi öneririz.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Yılın 365 günü!
 • Ücreti ne kadar?
  Dışarıdan bakmak ücretsizdir. Giriş ücretleri değişir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Zorunlu değildir ama önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  Roma'dan taksi, otobüs, metro, tramvay ile veya yürüyerek. Ulaşım üzerine daha fazla bilgi için [buraya] bakın (http://mv.vatican.va/3EN/pages/z-Info/MVInfo_Trasporti.html).
 • Ekstra ipuçları
  • Müzelere büyük çantalar kabul edilmez, hafif gelin!
  • Müzelerde havalandırma sistemi olmadığından hafif giyinmeniz ve bir şişe su getirmeniz önerilir.

Vatikan Müzeleri hakkında neler söylenmiş?

Çok rahat ve çabuk oldu, guidemız da çok iyiydi.

Rehberlik hizmeti ve rehberimiz çok iyiydi hızlı ve sıra beklemeden 5-6 dak.içerisinde müzeye girdik herkese zamanı değerli olan için şiddetle tabsiye edilir.

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri Refakatli Giriş Değerlendiren: GetYourGuide Müşterisi, 15.09.2016

TAM 10.45DE BİLETİMİZİ GİŞEDEN ALDI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE MÜZEDE İDİK

BİRBUCUK GÜN ÖNCESİNDEN INTERNETTEN YAPTIRDIĞIM REZERVASYONUMUZ ZAMANINDA ONAYLANDI... HİÇ SORUN İLE KARŞILAŞMADIK. BİNLERCE KİŞİLİK SIRAYI BEKLEMEDEN HEMEN GİRİŞ YAPTIK.... ÇOK MEMNUNUM...

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri Refakatli Giriş Değerlendiren: TUNA, 28.09.2015

TAM 10.45DE BİLETİMİZİ GİŞEDEN ALDI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE MÜZEDE İDİK

BİRBUCUK GÜN ÖNCESİNDEN INTERNETTEN YAPTIRDIĞIM REZERVASYONUMUZ ZAMANINDA ONAYLANDI... HİÇ SORUN İLE KARŞILAŞMADIK. BİNLERCE KİŞİLİK SIRAYI BEKLEMEDEN HEMEN GİRİŞ YAPTIK.... ÇOK MEMNUNUM...

Vatikan Müzeleri civarındaki aktiviteler


Vatikan Müzeleri
4.4
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 14.237 değerlendirmeye göre