GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Vatikan Müzeleri
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Vatikan Müzeleri: Turlar ve Biletler

Vatikan Müzeleri: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1411 bilet ve turun tümünü görün

Vatikan Müzeleri'nde görülmesi gereken 5 eser

Roma'dayken dünyaca ünlü Vatikan Müzeleri'ni kaçırmayın! Papalar yüzyıllar boyunca sanatsal başyapıtların muhteşem koleksiyonunu yaratmışlardır. Keşfedecek sayısız yer olmasına rağmen, özellikle bu 5 eseri kaçırmayın!

Sistina Şapeli

Sistina Şapeli

Yalnızca Sistina Şapeli görmek için bile Vatikan Müzeleri'ne gidilir. En başarılı Rönesans ressamları tarafından resmedilen Şapel'in ünlü duvar resimleri tek kelimeyle muhteşemdir.

Raphael Odaları

Raphael Odaları

4 adet büyüleyici Raphael Odaları Papa'nın apartmanlarının halka açık yerini oluşturur. Raphael’in büyüleyici duvar resimleri, Sistina Şapeli'ne ün katar.

Belvedere Torso

Belvedere Torso

Kaslı erkek gövdesini yansıtan bu muhteşem heykel, Michelangelo gibi Rönesans sanatçılarının esin kaynağı olmuştur (İsa'nın, Sistina Şapeli "Last Judgement"taki benzer duruşunu hatırlayın!).

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci "St. Jerome in the Wilderness"

Tamamlanamamış olmasına rağmen, bu inanılmaz tablo Leonardo'nun muhteşem yeteneğinin bir kanıtıdır. İnanması güç olsa da, bir zamanlar kesilmiş ve berber dışkısını örtmek için kullanılmıştır!

Sala Rotonda (Yuvarlak Oda)

Sala Rotonda (Yuvarlak Oda)

Neoklasik mimarinin başyapıtı olan bu heybetli oda, yerleri kaplayan bol mozaiklerle ve duvarların kenarındaki tarihi heykellerle minyatür panteon şeklindedir.

İçeriden ipuçlarımız

Gezmek için yılın en iyi zamanı

Vatikan Müzeleri yıl boyunca turistler tarafından çok rağbet görse de, daha sakin bir zamanda gezmek istiyorsanız, Kasım-Şubat arası sezon dışı dönemi seçebilirsiniz.

Paradan tasarruf edin

Vatikan Müzeleri'ne giriş, her ayın son Pazarı, 09:00-12:30 saatler arası ücretsizdir. Böylece, paradan tasarruf edebilirsiniz, fakat bu ücretsiz günlerin çok popüler olduğunu unutmayın. Kalabalıktan kaçınmak isterseniz, başka bir gün gitmenizi öneririz.

Günün uygun saatini seçin

Bilet gişesi saat 09:00'da açılır. Vatikan Müzeleri devasa olduğundan (yaklaşık 24 kilometredir!), olabildiğince çok şey görmek için erken gitmenizi öneririz. Uzun sıralar açılma saatleri öncesinden girişten başlar. Sıralardan kaçınmak için 13:00 civarında gelmenizi öneririz. Bu saatte genelde çoğu kişi öğle yemeği arası verir ve sıra beklemeden içeri girmeniz mümkün olabilir.

Çok geçe bırakmayın

Sıraları atlamak istiyorsanız, çok geç kalmayın. Bilet gişesi 16:00'da, Vatikan Müzeleri ise 18:00'de kapanır. Sistina Şapeli'ni görmek istiyorsanız, Vatikan Müzeleri'ne en geç 15:00'te gelmenizi öneririz.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Yılın 365 günü!
 • Ücreti ne kadar?
  Dışarıdan bakmak ücretsizdir. Giriş ücretleri değişir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Zorunlu değildir ama önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  Roma'dan taksi, otobüs, metro, tramvay ile veya yürüyerek. Ulaşım üzerine daha fazla bilgi için [buraya] bakın (http://mv.vatican.va/3EN/pages/z-Info/MVInfo_Trasporti.html).
 • Ekstra ipuçları

  • Müzelere büyük çantalar kabul edilmez, hafif gelin!

  • Müzelerde havalandırma sistemi olmadığından hafif giyinmeniz ve bir şişe su getirmeniz önerilir.

Vatikan Müzeleri hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.4 / 5
99.812 değerlendirmeye göre

mutlaka alin yoksa 2 saat sira beklersiniz

Metrelerce uzayan kuyrukta gunes altinda saatlerce beklemek istemiyorsaniz mutlaka alin. Direk girise gidiyorsunuz ve guvenlik gorevlilerine telefon uygulamasindaki mobil bileti gosterip rahatca iceri giriyorsunuz. Girdikten sonra hemen soldaki bankodan yine uygulamayi gosterip kagit biletinizi aliyorsunuz. Merak etmeyin burada hic sira yok. Sonra turnikeden kagit bileti okutup muzeyi gezmeye baslayabilirsiniz.

Roma, Paris gibi büyük şehirlerde zaman kazanmak için en iyi yöntem

İnternetten çok kolay bir şekilde bilet aldım ve buluşma noktasına gittiğimde görevli arkadaşlar hazır bekliyordu. Roma Paris gibi büyük şehirlerde zaman kazanmak açısından önemli bir fırsat oluşturuyor. 3-5 euro hesabı yapıp saatlerini sıra bekleyerek geçirmek istemeyenler için ideal

HİÇ SIRA BEKLEMEDEN BİLETLERİMİZİ ALDIK.

Hiç sıra beklemeden biletlerimizi aldık, fakat Vatikan çok büyük bir yer. Mutlaka profesyonel bir rehber eşliğinde gezilmeli. Buradan sadece bilet alıp kendiniz geziyorsunuz. Ben şimdiki aklım olsa bi turla anlaşıp onlarla gezerdim.

TAM 10.45DE BİLETİMİZİ GİŞEDEN ALDI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE MÜZEDE İDİK

BİRBUCUK GÜN ÖNCESİNDEN INTERNETTEN YAPTIRDIĞIM REZERVASYONUMUZ ZAMANINDA ONAYLANDI... HİÇ SORUN İLE KARŞILAŞMADIK. BİNLERCE KİŞİLİK SIRAYI BEKLEMEDEN HEMEN GİRİŞ YAPTIK.... ÇOK MEMNUNUM...

Kesinlikle ve de kesinlikle mükemmel bir deneyim

Vatikan'ın önündeki uzun kuyrukta bekleyen yorgun insanları gördükten sonra iyi ki ön rezervaryonlu bilet satın almışım diyorsunuz. Sorunsuz bir giriş yaptık.çok teşekkürler

Vatikan Müzeleri ve Sistina Şapeli: Gişede Beklemeden Giriş Değerlendiren: