Sistina Şapeli
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
Hemen Biletinizi Alın!
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri Refakatli Giriş

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 2 saat
3727 Yorum
3727

Papalık koleksiyonunun paha biçilmez sanat eserlerini, Vatikan Müzeleri ve Sistina Şapeli'ne hızlı giriş ile giriş yapın. Antik şaheserlerle…

Süre: 2 saat
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €27

Sistina Şapeli: Turlar ve Biletler

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Beklemeden: Vatikan Müzesi,Sistina Şapeli & Aziz Petrus

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 3 saat
4068 Yorum
4068

Vatikan Müzeleri ve Sistine Şapeli'ndeki uzun kuyrukları VIP giriş ile atlayın. 3 saatlik küçük bir grup turu ile Vatikan şehrinin güzelliklerini;…

Süre: 3 saat
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €60 €54
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Skip-Hat Dome Panorama St. Peter Top

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 1 saat
819 Yorum
819

Aziz Petrus Bazilikası'nın öncelikli erişim hakkına sahiptir. Sen Dome yanı sıra Bazilikası hatları atlamak. Kentin en yüksek noktası Roma muhteşem…

Süre: 1 saat
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €31
Sistina Şapeli: tüm turları ve aktiviteleri görün
1035 bilet ve turun tümünü görün

Sistina Şapeli'nin Özellikleri

Vatikan'ı turlarken, en iyisini en sona saklayın: İyi korunmuş Sistina Şapeli. En ünlü Rönesans sanatçılarının sanat ve mimari üzerine olan bu yetenek gösterisi sizi büyüleyecek! İşte bu yer hakkında birkaç özellik.

Sistina Şapeli'nin Tavanı

Sistina Şapeli, Michelangelo’nun başyapıtıdır. Yaratılış Kitabı'ndaki gibi tavanı 9 sahneye ayrılmıştır ve aydınlıktan karanlığa, güneşten aya, Adem'den Havva'ya Dünya'nın yaradılışını anlatır.

Adem'in Yaradılışı

Şimdiye kadar olan en ünlü sanat eserlerinden biridir. Tavanın ortasındaki duvar resimleri Tanrı'nın Adem'i parmak ucuyla yaratmasını anlatır.

Michelangelo "The Last Judgment"

Michelangelo’nun, "Last Judgment" üzerine olan duvar resmi mihraptan görülebilir. İlginç bir şekilde, duvardan 25 yıl sonra üzerinde çalışmaya başlanmıştır ve tamamlaması 4 yıl sürmüştür.

Güney Duvarı: Musa'nın Hikayesi

Musa'nın Mısır'a yolculuğu gibi hayatından kesitler, Rönesans ustaları tarafından hayata geçirilmiştir: Botticelli, Perugino ve Rosselli.

Kuzey Duvarı: İsa'nın Hikayesi

Mihrabın sağ tarafındaki duvarda, Rönesans'ın muhteşem ressamları İsa'nın hayatından kesitler sunmuştur.

Sistina Şapeli: İpuçlarımız

Sistina Şapeli Neden Önemlidir?

Michelangelo, 1508 yılında başlamıştır ve yıllarca tek başına Şapel'in tavanını ve mihrabını boyamıştır. Duvarları muhteşem şaheserlere dönüştürmüştür. Goethe'nin deyişiyle "Sistina Şapeli'ni görmediyseniz, insanın nelere gücünün yettiğini anlamanız mümkün değildir". Siz içeri adımınızı atar atmaz duvarlar hayata gelecek!

Bilinmesi Gerekenler

Eşarp veya üzerinizi örtmek için bir giysi getirmeden; şort, kısa etek veya kolsuz tişört giymeyin, yoksa içeriye alınmazsınız. Şapel'de fotoğraf çekmeye kesinlikle izin verilmez.

Yalnızca Sistena Şapeli Gezilebilir mi?

Vatikan'da bulunan Sistina Şapeli, Vatikan Müzeleri'nin bir parçasıdır, yani yalnızca Müze'ye girerek görebilirsiniz. Giriş, Vatikan Müzeleri'ne alınan bilete dahildir. Yalnızca Sistina Şapeli için bilet satmaya çalışanlara aldanmayın, kandırmacadır!

Sıraları Atlamak

Sistina Şapeli'ne yılda 4.5 milyon ziyaretçi gelir, bu nedenle kalabalıktan kaçınmak pek mümkün değildir. Öğle yemeği vakti ve Papa'nın söylev verdiği Çarşamba günleri daha sakindir. İnternet üzerinden önceden bilet almak iyi fikirdir ve küçük rehberli turlar hızlı giriş için imkan sunar.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Pazar günleri ve Hristiyan dini günlerinde kapalıdır. Açılış saatleri değişebilir, bu nedenle önceden internetten bakmanızı öneririz.
 • Ücreti ne kadar?
  Normal giriş 14 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  İnanılmaz sanat eserleri hakkında daha çok bilgi edinmek için, tabii ki! Küçük grup turları için biletler mevcuttur. Ayrıca, Sistina Şapeli'ni Roma Şehri Geçiş Bileti'nin bir parçası yapmak da mümkündür.
 • Nasıl gidilir?
  Vatikan, Roma'nın içindedir. 64, 60 ve 40 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Alternatif olarak, kırmızı hattı alarak Cipro durağında inebilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları
  • Kalabalık toplu taşıtlarda hırsızlara karşı tedbirli olun. Çantalarınıza ve değerli eşyalarınıza sahip çıkın.
  • Sistina Şapeli'ne girerken, kollarınızı örtmek için hırka veya şal getirmeyi unutmayın.

Sistina Şapeli hakkında neler söylenmiş?

Çok rahat ve çabuk oldu, guidemız da çok iyiydi.

Rehberlik hizmeti ve rehberimiz çok iyiydi hızlı ve sıra beklemeden 5-6 dak.içerisinde müzeye girdik herkese zamanı değerli olan için şiddetle tabsiye edilir.

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri Refakatli Giriş Değerlendiren: GetYourGuide Müşterisi, 15.09.2016

TAM 10.45DE BİLETİMİZİ GİŞEDEN ALDI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE MÜZEDE İDİK

BİRBUCUK GÜN ÖNCESİNDEN INTERNETTEN YAPTIRDIĞIM REZERVASYONUMUZ ZAMANINDA ONAYLANDI... HİÇ SORUN İLE KARŞILAŞMADIK. BİNLERCE KİŞİLİK SIRAYI BEKLEMEDEN HEMEN GİRİŞ YAPTIK.... ÇOK MEMNUNUM...

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri Refakatli Giriş Değerlendiren: TUNA, 28.09.2015

TAM 10.45DE BİLETİMİZİ GİŞEDEN ALDI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE MÜZEDE İDİK

BİRBUCUK GÜN ÖNCESİNDEN INTERNETTEN YAPTIRDIĞIM REZERVASYONUMUZ ZAMANINDA ONAYLANDI... HİÇ SORUN İLE KARŞILAŞMADIK. BİNLERCE KİŞİLİK SIRAYI BEKLEMEDEN HEMEN GİRİŞ YAPTIK.... ÇOK MEMNUNUM...

Sistina Şapeli civarındaki aktiviteler


Sistina Şapeli
4.3
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 13.954 değerlendirmeye göre