GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Sistina Şapeli
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Vatikan Müzeleri 1 Haziran'dan itibaren kapılarını halka açacaktır. Tüm ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliği için ziyaretçi sayıları sınırlandırılacak, ateş ölçümü kontrolleri yapılacak ve girişte maske takılması gerekecektir. Büyük kalabalıkların olmadığı özel bir Vatikan deneyimi sizi bekliyor.
Hemen Biletinizi Alın!

Sistina Şapeli: Turlar ve Biletler

Sistina Şapeli: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1343 bilet ve turun tümünü görün

Sistina Şapeli'nin Özellikleri

Vatikan'ı turlarken, en iyisini en sona saklayın: İyi korunmuş Sistina Şapeli. En ünlü Rönesans sanatçılarının sanat ve mimari üzerine olan bu yetenek gösterisi sizi büyüleyecek! İşte bu yer hakkında birkaç özellik.

Sistina Şapeli'nin Tavanı

Sistina Şapeli'nin Tavanı

Sistina Şapeli, Michelangelo’nun başyapıtıdır. Yaratılış Kitabı'ndaki gibi tavanı 9 sahneye ayrılmıştır ve aydınlıktan karanlığa, güneşten aya, Adem'den Havva'ya Dünya'nın yaradılışını anlatır.

Adem'in Yaradılışı

Adem'in Yaradılışı

Şimdiye kadar olan en ünlü sanat eserlerinden biridir. Tavanın ortasındaki duvar resimleri Tanrı'nın Adem'i parmak ucuyla yaratmasını anlatır.

Michelangelo

Michelangelo "The Last Judgment"

Michelangelo’nun, "Last Judgment" üzerine olan duvar resmi mihraptan görülebilir. İlginç bir şekilde, duvardan 25 yıl sonra üzerinde çalışmaya başlanmıştır ve tamamlaması 4 yıl sürmüştür.

Güney Duvarı: Musa'nın Hikayesi

Güney Duvarı: Musa'nın Hikayesi

Musa'nın Mısır'a yolculuğu gibi hayatından kesitler, Rönesans ustaları tarafından hayata geçirilmiştir: Botticelli, Perugino ve Rosselli.

Kuzey Duvarı: İsa'nın Hikayesi

Kuzey Duvarı: İsa'nın Hikayesi

Mihrabın sağ tarafındaki duvarda, Rönesans'ın muhteşem ressamları İsa'nın hayatından kesitler sunmuştur.

İçeriden ipuçlarımız

Sistina Şapeli Neden Önemlidir?

Michelangelo, 1508 yılında başlamıştır ve yıllarca tek başına Şapel'in tavanını ve mihrabını boyamıştır. Duvarları muhteşem şaheserlere dönüştürmüştür. Goethe'nin deyişiyle "Sistina Şapeli'ni görmediyseniz, insanın nelere gücünün yettiğini anlamanız mümkün değildir". Siz içeri adımınızı atar atmaz duvarlar hayata gelecek!

Bilinmesi Gerekenler

Eşarp veya üzerinizi örtmek için bir giysi getirmeden; şort, kısa etek veya kolsuz tişört giymeyin, yoksa içeriye alınmazsınız. Şapel'de fotoğraf çekmeye kesinlikle izin verilmez.

Yalnızca Sistena Şapeli Gezilebilir mi?

Vatikan'da bulunan Sistina Şapeli, Vatikan Müzeleri'nin bir parçasıdır, yani yalnızca Müze'ye girerek görebilirsiniz. Giriş, Vatikan Müzeleri'ne alınan bilete dahildir. Yalnızca Sistina Şapeli için bilet satmaya çalışanlara aldanmayın, kandırmacadır!

Sıraları Atlamak

Sistina Şapeli'ne yılda 4.5 milyon ziyaretçi gelir, bu nedenle kalabalıktan kaçınmak pek mümkün değildir. Öğle yemeği vakti ve Papa'nın söylev verdiği Çarşamba günleri daha sakindir. İnternet üzerinden önceden bilet almak iyi fikirdir ve küçük rehberli turlar hızlı giriş için imkan sunar.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Pazar günleri ve Hristiyan dini günlerinde kapalıdır. Açılış saatleri değişebilir, bu nedenle önceden internetten bakmanızı öneririz.
 • Ücreti ne kadar?
  Normal giriş 17 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  İnanılmaz sanat eserleri hakkında daha çok bilgi edinmek için, tabii ki! Küçük grup turları için biletler mevcuttur. Ayrıca, Sistina Şapeli'ni Roma Şehri Geçiş Bileti'nin bir parçası yapmak da mümkündür.
 • Nasıl gidilir?
  Vatikan, Roma'nın içindedir. 64, 60 ve 40 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Alternatif olarak, kırmızı hattı alarak Cipro durağında inebilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Kalabalık toplu taşıtlarda hırsızlara karşı tedbirli olun. Çantalarınıza ve değerli eşyalarınıza sahip çıkın.

  • Sistina Şapeli'ne girerken, kollarınızı örtmek için hırka veya şal getirmeyi unutmayın.

Sistina Şapeli hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.4 / 5
99.529 değerlendirmeye göre

Es war eine sehr gut strukturierte Führung in Vatikan. Unserer Führer Benjamin hat uns viele interessante Informationen und Geschichten während der Führung erzählt. Ohne Führung kann man natürlich auch selber das Museum, die Sixtinische Kapelle und Petersdom besuchen aber man muss vorher sehr gut sich informieren. Dank der Führung konnten wir auch direkt von der Sixtinischen Kapelle zum Petersdom durch einen Abkürzungsweg gehen. Ein Tipp für diejenigen mit kleinem Baby: Es gibt mehrere Treppen. Wir haben enorme Schwierigkeiten gehabt mit dem Kinderwagen. Empfehlenswert ist mit einer Babytrage zu besuchen.

Vatikan Turu ve Sistina Şapeli: Bilet Sırası Beklemeden Değerlendiren:

Rehberimiz tur boyunca bize oldukça detaylı bilgi verdi. Eserler arasındaki bağlantıları, nasıl ve neden yapıldıklarını çok güzel anlattı. Sorulan her soruya cevap verebildi. Süreyi çok iyi kullandığını düşünüyorum. Tavsiyem çocuklu gelinmemesi, hem uzun hemde insanı yorabilecek bir tur, bir an bile durmuyorsunuz. Bence fotoğraf çekmekle vakit harcamayın, zaten resimler internette de var. Canlı olarak doya doya eserlere bakın.

The tour is exactly what we wanted. It has highlights of Vatican Museum. our guide Alex was amazing. she is very cheerful and smiling. She gave us very interesting information about michelangelo, his works, Vatican and Sistine Chapel. Only bad part about this tour is you walk a lot. My parents are over 65 and they got very tired.

Professional, informative and well planned. Georgia(hope spelling right) was a great guide and shared everything she can during our limited time. Well worth to join the tour and i hope future travelers to be in the group of Georgia.

Çok profelyonelce planlanmış ve son derece güleryüzlü ve samimi olarak turumuzu yaptık. Ayrıntılı bilgi verildi ve yeterince zaman tanındı, çok memnun kaldık.