GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Sistina Şapeli
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Sistina Şapeli: Turlar ve Biletler

Sistina Şapeli: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1413 bilet ve turun tümünü görün

Sistina Şapeli'nin Özellikleri

Vatikan'ı turlarken, en iyisini en sona saklayın: İyi korunmuş Sistina Şapeli. En ünlü Rönesans sanatçılarının sanat ve mimari üzerine olan bu yetenek gösterisi sizi büyüleyecek! İşte bu yer hakkında birkaç özellik.

Sistina Şapeli'nin Tavanı

Sistina Şapeli'nin Tavanı

Sistina Şapeli, Michelangelo’nun başyapıtıdır. Yaratılış Kitabı'ndaki gibi tavanı 9 sahneye ayrılmıştır ve aydınlıktan karanlığa, güneşten aya, Adem'den Havva'ya Dünya'nın yaradılışını anlatır.

Adem'in Yaradılışı

Adem'in Yaradılışı

Şimdiye kadar olan en ünlü sanat eserlerinden biridir. Tavanın ortasındaki duvar resimleri Tanrı'nın Adem'i parmak ucuyla yaratmasını anlatır.

Michelangelo

Michelangelo "The Last Judgment"

Michelangelo’nun, "Last Judgment" üzerine olan duvar resmi mihraptan görülebilir. İlginç bir şekilde, duvardan 25 yıl sonra üzerinde çalışmaya başlanmıştır ve tamamlaması 4 yıl sürmüştür.

Güney Duvarı: Musa'nın Hikayesi

Güney Duvarı: Musa'nın Hikayesi

Musa'nın Mısır'a yolculuğu gibi hayatından kesitler, Rönesans ustaları tarafından hayata geçirilmiştir: Botticelli, Perugino ve Rosselli.

Kuzey Duvarı: İsa'nın Hikayesi

Kuzey Duvarı: İsa'nın Hikayesi

Mihrabın sağ tarafındaki duvarda, Rönesans'ın muhteşem ressamları İsa'nın hayatından kesitler sunmuştur.

İçeriden ipuçlarımız

Sistina Şapeli Neden Önemlidir?

Michelangelo, 1508 yılında başlamıştır ve yıllarca tek başına Şapel'in tavanını ve mihrabını boyamıştır. Duvarları muhteşem şaheserlere dönüştürmüştür. Goethe'nin deyişiyle "Sistina Şapeli'ni görmediyseniz, insanın nelere gücünün yettiğini anlamanız mümkün değildir". Siz içeri adımınızı atar atmaz duvarlar hayata gelecek!

Bilinmesi Gerekenler

Eşarp veya üzerinizi örtmek için bir giysi getirmeden; şort, kısa etek veya kolsuz tişört giymeyin, yoksa içeriye alınmazsınız. Şapel'de fotoğraf çekmeye kesinlikle izin verilmez.

Yalnızca Sistena Şapeli Gezilebilir mi?

Vatikan'da bulunan Sistina Şapeli, Vatikan Müzeleri'nin bir parçasıdır, yani yalnızca Müze'ye girerek görebilirsiniz. Giriş, Vatikan Müzeleri'ne alınan bilete dahildir. Yalnızca Sistina Şapeli için bilet satmaya çalışanlara aldanmayın, kandırmacadır!

Sıraları Atlamak

Sistina Şapeli'ne yılda 4.5 milyon ziyaretçi gelir, bu nedenle kalabalıktan kaçınmak pek mümkün değildir. Öğle yemeği vakti ve Papa'nın söylev verdiği Çarşamba günleri daha sakindir. İnternet üzerinden önceden bilet almak iyi fikirdir ve küçük rehberli turlar hızlı giriş için imkan sunar.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Pazar günleri ve Hristiyan dini günlerinde kapalıdır. Açılış saatleri değişebilir, bu nedenle önceden internetten bakmanızı öneririz.
 • Ücreti ne kadar?
  Normal giriş 17 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  İnanılmaz sanat eserleri hakkında daha çok bilgi edinmek için, tabii ki! Küçük grup turları için biletler mevcuttur. Ayrıca, Sistina Şapeli'ni Roma Şehri Geçiş Bileti'nin bir parçası yapmak da mümkündür.
 • Nasıl gidilir?
  Vatikan, Roma'nın içindedir. 64, 60 ve 40 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Alternatif olarak, kırmızı hattı alarak Cipro durağında inebilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Kalabalık toplu taşıtlarda hırsızlara karşı tedbirli olun. Çantalarınıza ve değerli eşyalarınıza sahip çıkın.

  • Sistina Şapeli'ne girerken, kollarınızı örtmek için hırka veya şal getirmeyi unutmayın.

Sistina Şapeli hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.4 / 5
99.153 değerlendirmeye göre

mutlaka alin yoksa 2 saat sira beklersiniz

Metrelerce uzayan kuyrukta gunes altinda saatlerce beklemek istemiyorsaniz mutlaka alin. Direk girise gidiyorsunuz ve guvenlik gorevlilerine telefon uygulamasindaki mobil bileti gosterip rahatca iceri giriyorsunuz. Girdikten sonra hemen soldaki bankodan yine uygulamayi gosterip kagit biletinizi aliyorsunuz. Merak etmeyin burada hic sira yok. Sonra turnikeden kagit bileti okutup muzeyi gezmeye baslayabilirsiniz.

Roma, Paris gibi büyük şehirlerde zaman kazanmak için en iyi yöntem

İnternetten çok kolay bir şekilde bilet aldım ve buluşma noktasına gittiğimde görevli arkadaşlar hazır bekliyordu. Roma Paris gibi büyük şehirlerde zaman kazanmak açısından önemli bir fırsat oluşturuyor. 3-5 euro hesabı yapıp saatlerini sıra bekleyerek geçirmek istemeyenler için ideal

HİÇ SIRA BEKLEMEDEN BİLETLERİMİZİ ALDIK.

Hiç sıra beklemeden biletlerimizi aldık, fakat Vatikan çok büyük bir yer. Mutlaka profesyonel bir rehber eşliğinde gezilmeli. Buradan sadece bilet alıp kendiniz geziyorsunuz. Ben şimdiki aklım olsa bi turla anlaşıp onlarla gezerdim.

TAM 10.45DE BİLETİMİZİ GİŞEDEN ALDI ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE MÜZEDE İDİK

BİRBUCUK GÜN ÖNCESİNDEN INTERNETTEN YAPTIRDIĞIM REZERVASYONUMUZ ZAMANINDA ONAYLANDI... HİÇ SORUN İLE KARŞILAŞMADIK. BİNLERCE KİŞİLİK SIRAYI BEKLEMEDEN HEMEN GİRİŞ YAPTIK.... ÇOK MEMNUNUM...

Kesinlikle ve de kesinlikle mükemmel bir deneyim

Vatikan'ın önündeki uzun kuyrukta bekleyen yorgun insanları gördükten sonra iyi ki ön rezervaryonlu bilet satın almışım diyorsunuz. Sorunsuz bir giriş yaptık.çok teşekkürler

Vatikan Müzeleri ve Sistina Şapeli: Gişede Beklemeden Giriş Değerlendiren: