Daha fazla Fotoğraf

Başlangıç fiyatı €49 kişi başı

Hızlı Giriş: Vatikan Müzeleri, Sistina & A. Petrus Turu

Önemli Bilgiler
Süre
3 saat - 3.5 saat
Hızlı Giriş
Maksimum tasarruf: 2-3 saat
Elektronik kuponlar kabul edilir
Hızlı Onay
Canlı rehber
Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca
Kolay iptal etme
Tek tıkla ücretsiz iptal

Tarihi ve katılımcıları seç:

Aranıyor...

Aktivite Özellikleri
 • Ayrıcalıklı bir kapıdan girerek Vatikan Müzeleri'deki Papalık hazinelerini görün
 • Sistina Şapeli'ni ziyaret edin ve "Adem'in Yaratılışı"na hayran kalın
 • Raphael Odaları'nı görün ve "Atina Okulu" hakkında bilgi edinin
 • Profesyonel bir sanat tarihi uzmanı tarafından yönlendirilin
 • En fazla 35 kişinin olacağı bir gruba katılın
Genel Bakış
Ayrıcalıklı giriş sayesinde Vatikan Müzeleri, Sistina Şapeli ve Aziz Petrus Bazilikası'na hızlı girişli bir tur yapın. Bu rehberli sabah veya öğleden sonra turu, dünyanın en önemli koleksiyonlarının çoğunu keşfetmenizi sağlayacak.
Detaylar
Sistina Şapeli ve Aziz Petrus Bazilikası'nın başyapıtlarına kapsamlı bir ziyaretin de dahil olduğu Vatikan Müzeleri'ndeki rehberli yürüyüş turuyla, Christendom'daki en kutsal yerleri turlayın. Ayrıcalıklı hızlı giriş, sizi dünyanın en popüler yerlerine girmek için genellikle dışarıdaki girilen kuyruklarda uzun bir süre beklemekten kurtarıyor.

Çeşitli papaların yüzyıllar boyunca topladığı önemli sanat koleksiyonlarını görmek için, insanlığın medeniyet tarihinin en önemli yerlerinden biri sayılan müzedeki turunuza başlayın.

Rönesans sanatının ünlü heykellerine ve başyapıtlarına dışarıdan bakın. Tarihin ağırlığını hissedin ve Raphael, Giotto, Leonardo da Vinci, Caravaggio ve Michelangelo'nun tablolarının da dahil olduğu Sistina Şapeli'ndeki şaheserlere bakarken, kutsal bir bilince erişin.

Aziz Petrus Meydanı'ndaki Bernini'nin sütunlarına hayran kalın ve Bazilika'nın içine girin. Aralarında Michelangelo'nun da bulunduğu ünlü mimarlar tarafından yüzyıllar boyunca süren inşasıyla, bu ikonik kubbe Roma'nın parıltılı sembollerinden biridir.
Sabah ve öğleden sonra turları mevcuttur. Sabah turları (3,5 saat) Galleria dei Candelabri, the Galleria degli Arazzi (Raphael Cartoons), the Galleria delle Carte geografiche, Sala Sobieski, Sala dell'Immacolata Concezione, Raphael Odaları, Sistina Şapeli'ne uzanan Borgia Apartmanları ve St. Peter Bazilikası ile Meydanı'nı kapsar. Çarşamba günleri Papa'nın halkla buluşması sebebiyle Bazilika ziyaret edilemeyeceğinden Sistina Şapeli'nden sonra Vatikan Apostolik Kütüphanesi ziyareti yapılır (Tur bitmeden önce St. Peter'in dışında açıklama yapılacaktır. Öğleden sonra turları (3 saat) Galleria dei Candelabri, Galleria degli Arazzi (Raphael Cartoons), Galleria delle Carte geografiche, Sistna Şapeli ve St. Peter Bazilikası ile Meydanı'nı kapsar.
Dahil Olanlar
 • Tur rehberi
 • Hızlı giriş biletleri
 • Kulaklıklar
Dahil Olmayanlar
 • Otelden araç ile alınma ve otele araç ile bırakılma
 • Aziz Petrus Kubbesi
 • Papaların mezarları
İptal Koşulları
Geri ödemenin tamamını alabilmek için, 24 saat önce iptal edin
Buluşma noktası

Tur rehberinizle, Via Ottaviano'nun köşesindeki Piazza del Risorgimento'da buluşun (otelden araç ile alma seçeneği dışında).

Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken
Lütfen uzun yürüyüşlere ve kutsal mekanları ziyarete uygun şekilde giyinmeye özen gösterin.

Müze içerisine şemsiyeler, el arabaları, bebek arabaları, büyük çantalar ve tripodlarla giriş yapılamaz.

Fransızca/Portekizce olarak iki dilli tur: Kulaklıklarınızdan seçtiğiniz dildeki anlatımları dinleyeceksiniz. Kulaklıklar, diğer dillerde anlatım yapılırken otomatik olarak duracaktır.

Önemli: Çarşamba günleri Papa'nın halk ile buluşması sebebiyle, Çarşamba günlerindeki sabah turlarında (08.30 ve 11.00 turları) Aziz Petrus Bazilikası ziyareti yerine Vatikan Kütüphanesi ziyareti yapılacaktır.

Önemli: Kutsal Merhamet Yılı ve Jübile kutlamalarına bağlı olarak, Aziz Petrus Bazilikası aktif bir dini merkez halini alarak dini seremonilere ev sahipliği yapacaktır. Bu sebeple Bazilika'nın aniden kapanması halinde tur tedarikçiniz bu olaylardan sorumlu tutulamaz.

Tur grubunda en fazla 35 kişi olabilir.
Sözümüz
 • Hızlı rezervasyon
 • En iyi fiyat garantisi
Değerlendirme (3840 Yorum)

Düzenleyen

Gray Line I Love Rome

Ürün kodu: 9241