GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Reichstag
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
En popüler seçim
berlin Üçüncü reich ve soğuk savaş yürüyüş turu

Berlin: Üçüncü Reich ve Soğuk Savaş Yürüyüş Turu

Süre: 2 saat
537 Yorum
GetYourGuide Original
537

2 saatlik bir yürüyüş turunda Berlin'in eşsiz hikayesini keşfedin. Brandenburg Kapısı'ndan başlayan ve Berlin Duvarı'nın yıkılışından 30 yıl sonra…

Reichstag: Turlar ve Biletler

Reichstag: tüm turları ve etkinlikleri görün

Berlin şehrinin vazgeçilmezleri

373 bilet ve turun tümünü görün

Reichstag Tarihinde 5 Dönüm Noktası

Berlin Reichstag binası zengin bir tarihi mirasa sahiptir. Almanya'nın Alman İmparatorluğundan günümüze dek olan birçok büyük olayına tanıklık etmiştir. İşte tarihindeki en önemli beş dönüm noktası.

Kral Wilhelm I Temel Taşını Atmıştır

Kral Wilhelm I Temel Taşını Atmıştır

Reichstag binasının temel taşı 29 Haziran 1884 yılında atılmıştır, fakat inşası on yıl sonra tamamlanabilmiştir. Binanın eklektik mimarisi zamanında birçok eleştiri almıştır.

Weimar Cumhuriyeti'nin Doğuşu

Weimar Cumhuriyeti'nin Doğuşu

9 Kasım 1918'de, politikacı Philipp Scheidemann Weimar Cumhuriyet'in kuruluşunu Reichstag balkonundan ilan etmiştir. Alman İmparatorluğu tarihe karışmıştır.

Reichstag Yangını

Reichstag Yangını

27 Şubat 1933'te Reichstag binasında yangın çıkmıştır. Yangının nedenleri hala tartışılır, fakat Hitler; Reichstag Yangın Kararnamesi çıkararak Naziler'in gücünü sağlamlaştırmak için bunu iyi bir fırsat olarak görmüştür.

Almanya'nın Birleşimi

Almanya'nın Birleşimi

Berlin Duvarı'nın yıkılışından ve Doğu Alman Devleti'nin çöküşünden sonra, Almanya'nın birleşimi resmi olarak Reichstag binasında 3 Ekim 1990 yılında kutlanmıştır.

Parlamento Reichstag'a Tekrar Taşınmıştır

Parlamento Reichstag'a Tekrar Taşınmıştır

Ek inşası sonucunda, Alman Parlamentosu Reichstag binasına 19 Nisan 1999 yılında tekrar taşınmıştır. Reichstag binası günümüzde Almanya'nın en çok ziyaret edilen ikinci noktasıdır.

İçeriden ipuçlarımız

Kubbeyi gezin

Reichstag'ın ünlü cam kubbesi Berlin üzerinden muhteşem bir manzara sunar. Giriş ücretsizdir, fakat çok önceden Reichstag internet sitesinden kayıt yaptırmanız gerekir – bunu kaçırmayın! Bina 08:00'den gece yarısına kadar her gün açıktır, son giriş ise 22:00'dedir.

Ücretsiz bir tur yapın

Reichstag'ın zengin tarihini daha iyi keşfetmek isteyenler, ziyaretçiler için olan turlardan yararlanarak bu binanın Almanya'nın tarihindeki yeri hakkında daha iyi bilgilenebilirler. Çok talep olduğu ve yerler çabuk kapıldığı için gezinizden çok önce internet üzerinden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  24 Aralık dışında her gün. Bazen tadilat nedeniyle kapalı olabilir, bu yüzden açılış saatlerini internetten kontrol edin.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Reichstag tarihi hakkında daha iyi bilgi edinmek istiyorsanız, evet! Berlin'deki hükümet bölümüyle kombine edilmiş Reichstag turları mevcuttur.
 • Nasıl gidilir?
  Berlin tren sistemi sayesinde kolayca ulaşılır. En yakın durak S-Bahn: Berlin Brandenburger Tor'dur.
 • Ekstra ipuçları

  • Reichstag girişinde, hükümetiniz tarafından onaylanmış bir kimlik göstermeniz gerekir - internetten yapılan rezervasyonunuzdaki bilgiler kimlikteki bilgilerle aynı olmalıdır.

  • Güvenlik kontrolünden geçmek için rezervasyon zamanınızdan 30 dakika önce gelmelisiniz.

Reichstag hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.7 / 5
21.115 değerlendirmeye göre

It was a perfect tour and it is basically because of the tour guide. We took the English tour and out guide is from Australia. He was very helpful and experienced. You can feel his enthusiasm during the tour.

Berlin Keşfi: Yürüyüş Turu Değerlendiren: