Reichstag
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
En popüler seçim
GetYourGuide sertifikalı

Alman Tur: Meclis Mahallesi ve Reichstag cam kubbe

2292 Yorum

Berlin Parlamentosu Mahallesi turu yaşayın ve sermayenin zengin geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek. Reichstag (hayır garantili…

Süre: 90 dakika – 2 saat
Başlangıç fiyatı €14
İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Çabuk tükenmesi muhtemel

Reichstag: Turlar ve Biletler

GetYourGuide sertifikalı

Berlin Brandenburg Kapısı ve Reichstag Dome Turu

1330 Yorum

gecikmeksizin Berlin'in Reichstag ünlü cam kubbesine hatları ve baş atlayın. çatı tüm şehrin panoramik manzarasının tadını çıkarın. Berlin'in renkli…

Süre: 90 dakika – 2 saat
Başlangıç fiyatı €24,50
İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Çabuk tükenmesi muhtemel
GetYourGuide sertifikalı

Berlin: Checkpoint Charlie 2,5 saatlik Segway Tour

42 Yorum

Bu 2.5 saatlik Segway Tur hızlı ve kolay Berlin'in en ilginç yerler keşfetmek. , Günümüze kadar Prusya şehrin tarihini keşfedin ilginç hikayeler ve…

Süre: 2.5 saat
Başlangıç fiyatı €69
İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Çabuk tükenmesi muhtemel
Reichstag: tüm turları ve aktiviteleri görün
510 bilet ve turun tümünü görün

Reichstag Tarihinde 5 Dönüm Noktası

Berlin Reichstag binası zengin bir tarihi mirasa sahiptir. Almanya'nın Alman İmparatorluğundan günümüze dek olan birçok büyük olayına tanıklık etmiştir. İşte tarihindeki en önemli beş dönüm noktası.

Kral Wilhelm I Temel Taşını Atmıştır

Reichstag binasının temel taşı 29 Haziran 1884 yılında atılmıştır, fakat inşası on yıl sonra tamamlanabilmiştir. Binanın eklektik mimarisi zamanında birçok eleştiri almıştır.

Weimar Cumhuriyeti'nin Doğuşu

9 Kasım 1918'de, politikacı Philipp Scheidemann Weimar Cumhuriyet'in kuruluşunu Reichstag balkonundan ilan etmiştir. Alman İmparatorluğu tarihe karışmıştır.

Reichstag Yangını

27 Şubat 1933'te Reichstag binasında yangın çıkmıştır. Yangının nedenleri hala tartışılır, fakat Hitler; Reichstag Yangın Kararnamesi çıkararak Naziler'in gücünü sağlamlaştırmak için bunu iyi bir fırsat olarak görmüştür.

Almanya'nın Birleşimi

Berlin Duvarı'nın yıkılışından ve Doğu Alman Devleti'nin çöküşünden sonra, Almanya'nın birleşimi resmi olarak Reichstag binasında 3 Ekim 1990 yılında kutlanmıştır.

Parlamento Reichstag'a Tekrar Taşınmıştır

Ek inşası sonucunda, Alman Parlamentosu Reichstag binasına 19 Nisan 1999 yılında tekrar taşınmıştır. Reichstag binası günümüzde Almanya'nın en çok ziyaret edilen ikinci noktasıdır.

Reichstag: İpuçlarımız

Kubbeyi gezin

Reichstag'ın ünlü cam kubbesi Berlin üzerinden muhteşem bir manzara sunar. Giriş ücretsizdir, fakat çok önceden Reichstag internet sitesinden kayıt yaptırmanız gerekir – bunu kaçırmayın! Bina 08:00'den gece yarısına kadar her gün açıktır, son giriş ise 22:00'dedir.

Ücretsiz bir tur yapın

Reichstag'ın zengin tarihini daha iyi keşfetmek isteyenler, ziyaretçiler için olan turlardan yararlanarak bu binanın Almanya'nın tarihindeki yeri hakkında daha iyi bilgilenebilirler. Çok talep olduğu ve yerler çabuk kapıldığı için gezinizden çok önce internet üzerinden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  24 Aralık dışında her gün. Bazen tadilat nedeniyle kapalı olabilir, bu yüzden açılış saatlerini internetten kontrol edin.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Reichstag tarihi hakkında daha iyi bilgi edinmek istiyorsanız, evet! Berlin'deki hükümet bölümüyle kombine edilmiş Reichstag turları mevcuttur.
 • Nasıl gidilir?
  Berlin tren sistemi sayesinde kolayca ulaşılır. En yakın durak S-Bahn: Berlin Brandenburger Tor'dur.
 • Ekstra ipuçları
  • Reichstag girişinde, hükümetiniz tarafından onaylanmış bir kimlik göstermeniz gerekir - internetten yapılan rezervasyonunuzdaki bilgiler kimlikteki bilgilerle aynı olmalıdır.
  • Güvenlik kontrolünden geçmek için rezervasyon zamanınızdan 30 dakika önce gelmelisiniz.

Reichstag civarındaki aktiviteler


Reichstag
4.6
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 1.992 değerlendirmeye göre