Pisa Kulesi
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
Hemen Biletinizi Alın!
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Hızlı Giriş: Eğik Pisa Kulesi ve Katedral Bileti

Süre: 30 dakika
692 Yorum
692

Bu özel fırsat ile uzun kuyruklarda beklemeden dünyaca ünlü Eğik Pisa Kulesi'ne hızlı giriş yapın. Size ayrılmış giriş zamanında direk olarak kuleye…

Pisa Kulesi: Turlar ve Biletler

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Pisa Kulesi Pisa Day Tour: Floransa Gönderen

Süre: 5 saat
34 Yorum
34

çevresindeki kare ve kilise keşfetmek, Pisa Kulesi bir günün tadını çıkarın. Eğer satır atlayıp Pisa Kulesi kendisi yükselmek önce rehberiniz size…

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Cinque Terre Day Tour: Pisa noktasından

Süre: 12 saat
28 Yorum
28

denize bakan sarp kayalıklar üzerine askıya 5 köylere bölünmüştür bir alan boyunca bir tur Cinque Terre keşfedin. Beş köy 4, bitki örtüsü ve yemyeşil…

Pisa Kulesi: tüm turları ve aktiviteleri görün
91 bilet ve turun tümünü görün

Eğik Pisa Kulesi hakkında 5 eğlenceli bilgi

Eğik Pisa Kulesi o kadar ünlüdür ki ne kadar garip bir bina olduğunu unutturur. Eğer bilmiyorsanız, Pisa Katedrali'nin zil kulesidir ve yalnızca değişik yapısı değil aynı zamanda tarihi de ilgi çekicidir!

Kötü zemin

Pisa Kulesi, zemininin bir yanı yumuşak olduğu için eğilmiştir. Bu durum, 1372'de biten orijinal inşasından onlarca yıl önce başlamıştır!

Savaş nedeniyle inşası ertelendi

Pisa'nın komşularına açtığı savaş nedeniyle inşası ertelenmiştir, böylece zeminin toprağı yerine oturmuştur. Eğer kule zamanında bitirilseydi, devrilebilirdi!

Mimarın kim olduğunu kimse bilmiyor

Son çalışmalar, anlaşılmaz Diotisalvi'yi (her ne kadar Diotisalvi genelde mimari eserlerini imzalasa da) önceden itibara sahip Pisano kardeşlerine tercih ediyor. Acaba üzerine imzasını atmak için çok mu utanmıştı?

Galileo'nun ünlü deneyi muhtemelen gerçekleşmedi

Eğik Pisa Kulesi deneyinin, Galileo'nun serbest düşüş yasasını kanıtlamasına yardım ettiği varsayılır. Çoğu tarihçi, başarılı bilim adamının kendisi tarafından doğrulanmadıkça, bu olayın gerçekleştiğinden şüphe duyar.

Almanlar da eğik kulelere sahip

Suurhusen Kulesi, kasıtlı olmadan dikilmiş eğik bir binadır. Ayrıca, Almanlar Bad Frankenhausen Oberkirche'nin çan kulesinin eğikliği nedeniyle yine bu kategoride ikinci sırada yer almaktadır!

Pisa Kulesi: İpuçlarımız

Gezmek için en iyi zaman

Pisa'nın 16 Temmuz'daki Luminara festivalini ve 17 Temmuz'daki San Ranieri Günü geçit törenini görmek için, Haziran ortası gidin. Eğik Kule'yi gezmek için günün en iyi zamanı, nasıl bir gezi beklediğinize bağlıdır: Erken gelenler kalabalıktan kaçınmış olur, fakat hava durumunu gözden geçirmeniz gerekir, çünkü sabah hava kapalı olabilir. Öğlene doğru hava açabilir ve bu de "selfie" çekmek için iyi bir fırsat sağlar!

Ulaşım

Eğik Pisa Kulesi'ne, Pisa Centrale istasyonundan kolayca ulaşılabilir. Ayrıca, Jolly Hotel (Pisa Centrale'in karşısı) önündeki otobüs durağından otobüsler kalkar. Pisa otobüsleri, numara yerine renge göre düzenlenmiştir, bu nedenle önde bulunan kırmızı "LAM" ("LAM rossa") tabelalı otobüslere yönelmeli ve "Torre" durağında inmelisiniz.

Kaç basamak?

Eğik Kule'ye tırmanmak için sportif olmanız gerekir. Tereddüt ediyorsanız, kuzeye bakan merdivenlerden yukarı çıkın, bu merdivenler iki basamak daha kısadır: 296 yerine 294 basamak vardır!

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Mevsime ve dini tatillere bağlı olarak açılış saatleri değişir. Genelde, 10:00-17:00 arası açıktır.
 • Ücreti ne kadar?
  Eğik Kule'ye giriş 18 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kesinlikle yararlı olur. En çok satan turlarımıza göz atmanıza değer.
 • Nasıl gidilir?
  Eğik Kule, Katedral Meydanı'na beş dakika yürüme mesafesindedir.
 • Ekstra ipuçları
  • Yürüyüş ayakkabıları giyin ve 296 basamak çıkmak için aşırı çaba sarf etmeyin.
  • Eğik Kule için 20 gün önceden bilet ayırtabilirsiniz.

Pisa Kulesi civarındaki aktiviteler


Pisa Kulesi
4.1
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 366 değerlendirmeye göre