GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Park Güell
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Park Güell: Turlar ve Biletler

Park Güell: tüm turları ve etkinlikleri görün

Barselona şehrinin vazgeçilmezleri

654 bilet ve turun tümünü görün

Gaudí Güell Parkı hakkında 5 özellik

Barselona'nın muhteşem Güell Parkı tamamen Gaudí'nin fikridir, fakat İngiltere'deki bahçe şehir akımından az da olsa esinlenmiştir (Park kelimesinin sonunda "k" olmasından anlaşıldığı gibi). Başarılı mimarın üzerine imzasını atmış olduğu eseri hakkında bilinmeyen gerçekler.

"Pazar Yeri"

Güell Parkı'nın var olmayan bir yerleşim kompleksinin merkezi olması amaçlanmıştır. Pazar yerinin yapımı, Yunan tapınaklarından esinlenmiş olsa da, bir zamanlar yanından geçen Roman yolunu da onurlandırmıştır.

Dragon

Dragon

Ana merdivenden sallanan "El Drac", Adem'den Aziz George'a kadar dini atıf bakımından çok zengindir. Tarihi Delphi'nin dragonu olan Python çeşmesi koruyucu görevindedir.

Gaudí Ev Müzesi

Gaudí Ev Müzesi

Planlanan 60 villadan yalnızca ikisi tamamlanabilmiştir. Gaudí, 1906-1925 yılları arasında, alıcı bulamadığından burada yaşamıştır! Günümüzde ise dizayn koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

Kavisli bank

Kavisli bank

Şehre yukarıdan bakan ve kertenkeleye benzeyen mozaikle kaplı bank, yalnızca Sürrealist akımının öncüsü olan Salvador Dalí tarafından taktir edilmiştir. Kesin bir bildiği vardır!

Bekçinin evi

Bekçinin evi

Ana girişte bulunan tarçınımsı evleri süsleyen ters çevirilmiş kaplar, yalnızca dini ve siyasi bir sembol değildir, aynı zamanda Gaudí'nin kahveyi bırakmasını temsil eder!

İçeriden ipuçlarımız

Ne kadar süre gezmeli?

Barselona'daki zamanınız kısıtlıysa, Gaudí'nin eserlerini görmek için iki saat yeterli olacaktır. Park'ın tamamının, burada bahsedilen "Anıt Bölgesi"nden çok daha büyük olduğu aklınızda bulunsun. Parklarda vakit geçirmeyi sevenler, manzaralı yerlerin tadını çıkararak tüm öğleden sonrasını bile burada geçirebilirler!

Çalışma saatleri nedir?

Gaudí Anıt Bölgesi'nin çalışma saatleri, yoğun dönemde (4 Mayıs-6 Eylül arası) 08:00-21:30'dur. 29 Mart-3 Mayıs ve 7 Eylül-24 Ekim ayları arası ise 08:00-20:00'dir. Kış aylarındaysa 08:30-18:15'tir. Her yarım saatte bir yalnızca 400 ziyaretçiye izin verilir, bu nedenle biletlerinizi önceden internetten ayırtmanız önerilir.

Nasıl gidilir?

Tepeye tırmanmak için asansörü kullanabilirsiniz (Baixada de la Gloria). Araba veya ana girişin önünde duran 24 numaralı otobüs ile erişilebilir.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Döneme göre çalışma saatleri değişebilir, bu nedenle gitmeden önce internetten bakmanızı öneririz.
 • Ücreti ne kadar?
  Genel yetişkin biletleri 7 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kesinlikle yararlı olur. En çok satan turlarımıza bakmanız önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  24 numaralı otobüs ana girişte durmaktadır. Buradan tırmanabilir ya da asansöre binebilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Anıt Bölgesi'ne, her yarım saatte bir yalnıza 400 ziyaretçi alınmaktadır.

  • Güneş gözlüğü takmanız ve yürüyüş ayakkabıları giymeniz önerilir.

Park Güell hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.2 / 5
14.612 değerlendirmeye göre

Mükemmle yer. Sanah erken saatte gidin. Wonderful Place to see.

Çok güzel bir yer. Sabah erken saatte giderseniz girişte ve ana girişteki evleri gezmede problem çıkmaz. Biz 10:00 girişi olarak gittik. ayrıca üst girişten gittik bu sayede yukarıdan manzarayı da görebilirsiniz.

Barselona: Park Güell Giriş Bileti Değerlendiren:

Park Güell yüksek beklenti ile gittiğinizde beklentinizi tam olarak karşılamayan bir yer. Fakat görülmesi gerektiği de tartışmasız. Şu anda park içerisinde tadilat bulunduğundan gezinin zevki biraz daha düşüyor.

Barselona: Park Güell Giriş Bileti Değerlendiren:

Getyouer bize cok kolaylık sağlıyor. Eğer uçuşunuz iptal oldu,ertelendi ya da rötar yaptıysa gün ve saat değişimi konusunda yardımcı oluyor. Harika bir uygulama. Park güell de cok güzel, hersey harika

Barselona: Park Güell Giriş Bileti Değerlendiren:

Sıra beklemeden giriş yapmak için kesinlikle biletlerinizi önceden almalısınız. Uygulama sayesinde bu konuda hiç sıkıntı yaşamadık.

Barselona: Park Güell Giriş Bileti Değerlendiren:

Bileti önceden almak çok mantıklıydı. Metro durağı biraz uzak. Bu nedenle otobüs ile gitmek daha iyi.

Barselona: Park Güell Giriş Bileti Değerlendiren: