GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Moulin Rouge
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Moulin Rouge: Turlar ve Biletler

Moulin Rouge: tüm turları ve etkinlikleri görün

Paris şehrinin vazgeçilmezleri

747 bilet ve turun tümünü görün

Moulin Rouge ve Şaşalı Günleri

1889 yılında açılmış olan Moulin Rouge, Paris'in en efsanevi yerlerinden biridir. Herkesi şaşkınlığa düşüren, hatta hakkında Hollywood filmi çevrilen bu kabarenin hikayesi tam olarak nedir? İşte tarihe damgasını vuran 5 sansasyonel özelliği.

Kan Kan Dansı

Kan Kan Dansı

Bu fingirdek dans Moulin Rouge ile eş anlama gelir. Dünyanın her yerinden gelen turistlerin izlemek istediği bu dans, dansçıları tarafından sanat haline getirilmiştir.

La Goulue

La Goulue

Moulin Rouge’un ikonik posterinde ölümsüzleştirilen La Goulue, en başından beri kaberenin yıldızıydı. Mekan, erken başarısını tuhaf antika dansçılarına borçludur.

Kraliyet Ziyareti

Kraliyet Ziyareti

Galler Prensi bile Moulin Rouge'u en popüler olduğu zamanlarında ziyaret etmiştir. La Goulue, kalabalıkta Prensi fark ederek "Hey, Prens, şampanyalar benden" diye bağırmıştır!

Bahçenin Devasa Fili

Bahçenin Devasa Fili

Filmdeki fil gerçekten de vardı. O kadar devasaydı ki bacağında merdivene, karnında gizli bir sahneye sahipti ve erkek izleyiciler için inanılmaz performanslar sergilerdi.

Skandal Üstüne Skandal
Fotoğraf: Roderick Eime @flickr (CC BY-SA 2.0)

Skandal Üstüne Skandal

Skandallar hep olurdu; özellikle 1907'deki Mısır temalı dans çok ses getirmiş ve iki kadın dansçının tutkulu öpüşmesi manifestoya neden olmuştu!

İçeriden ipuçlarımız

Yetişkinlere Özel

Manifestolardan da anlaşıldığı gibi, Moulin Rouge'un performansları genelde müstehcendi – her ne kadar zevkli olsa da çocuklar için uygun değildi. 6 yaş üzeri çocuklar içeriye alınsa da, çoğu yetişkin çocuklarını bebek bakıcılarına bırakmayı tercih ederek yalnızca yetişkinler için olan gece gösterilerini izlemeye gelirlerdi.

Kıyafet Kuralı

Yüksek sosyete mekanı olan Moulin Rouge'a, izleyicilerin şık kıyafetler giyerek gelmeleri gerekirdi. Erkekler için ceket giyilmesi ve kravat takılması gerekirken, şortla, spor kıyafetlerle veya spor ayakkabıyla içeriye alınmazdı.

İlk Gelen Yeri Kapar

Gösteri ve akşam yemeği için yer ayırtılması gerekli olsa da, masalar ilk gelen oturur kuralına göre ayarlanırdı. Bu nedenle, sahneye yakın bir masa seçerek dansçıları, şık kostümleri ve süsleri en iyi yerden izlemek için erken gelinmesi gerekirdi.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Moulin Rouge, Noel ve Paskalya gibi önemli tatiller dışında, yıl boyu açıktır. Açılış saatleri 19:00'dan itibarendir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Hayır
 • Nasıl gidilir?
  Moulin Rouge, 82 Boulevard Clichy'de yer almaktadır - en yakın metro istasyonu 2. hattaki "Blanche" durağıdır.
 • Ekstra ipuçları

  • Şık giyinin - şort, spor ayakkabı veya spor kıyafet giymeyin

  • Bazı gösteriler çocuklar için uygun değildir.