Louvre Müzesi
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
Hemen Biletinizi Alın!
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Hızlı Giriş: Eyfel Kulesi Zirvesi, Louvre ve Tekne Turu

Süre: 1 gün
3070 Yorum
3070

Eyfel Kulesi ve Louvre sıralarında beklemeyin! Saatlerce sırada beklemekten kurtulun ve Paris'in en çok ziyaret edilen iki yerini kolayca keşfedin!…

Louvre Müzesi: Turlar ve Biletler

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Louvre Müzesi atla-Ayrıca-Line Giriş Bilet

Süre: 1 gün
695 Yorum
695

Paris'teki Louvre Müzesi'ne uzun satırları atla ve dünyanın en büyük müzelerinden biri sanatsal başyapıtları görmek için daha fazla zaman zevk.

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Hızlı Giriş: Paris Louvre Müzesi'ne Rehberli Tur

Süre: 2 saat
262 Yorum
262

Paris Louvre Müzesi'nde yapacağınız turla başyapıtları keşfedin ve en ünlü koleksiyonları 2 saat içinde görün. Sıraları atlayıp hızlı girişin keyfini…

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Paris: atla-Line Louvre Müzesi Küçük Grup Turu

Süre: 2 saat
29 Yorum
29

Louvre Müzesi'ne uzun satırları atla ve sanat ve antik şaheserleri keşfedin. örneğin "Mona Lisa" ve başyapıtları, hakkında lisanslı bir rehber…

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Sırada Beklemeyin: Rehberli Louvre Müzesi Turu

Süre: 2.5 saat
278 Yorum
278

Da Vinci’nin Mona Lisa tablosu gibi öne çıkan eserleri tanıtan rehberli turla Paris’teki Louvre Müzesi’nde harika bir genel gezinti yapın. Tuileries…

Louvre Müzesi: tüm turları ve aktiviteleri görün
716 bilet ve turun tümünü görün

Louvre Müzesi'nin En Ünlü 5 Sanat Eseri

Paris'teki Louvre, dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir. Efsanevi sanat koleksiyonu; tarih öncesinden günümüze uzanan 35.000'den fazla tablo, heykel ve artefaktlara sahiptir. Sayısız başyapıt mevcuttur. İşte en ünlü 5 tarihi eseri.

Leonardo Da Vinci “Mona Lisa” (1503-1506)

Dünyadaki en ünlü tablolardan biri olan Da Vinci'nin eseri "Mona Lisa", Louvre Müzesi'nin ana eseridir. Gizemli gülüşü ve kaçınılmaz bakışı milyonlarca insanın her yıl Paris'e akın etmesini sağlamaktadır.

“Venus De Milo” (M.Ö. 130-100 dolaylarında)

İki bin yıl boyunca itinayla korunmuş olan Yunan mitolojisinin aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit'in heykeli eski Yunan heykelciliğinin en ikonik simgelerinden biridir.

Fotoğraf: @Rodney flickr (CC BY 2.0)

Michelangelo "İsyancı Köle" (1513)

Bir kölenin zincire vurulurken verdiği mücadeleyi gösteren 2.15 metre yüksekliğindeki heykel, Michelangelo'nun en muhteşem eserlerinden biridir ve heykelciliğin dinamik potansiyelini görkemli bir şekilde gösterir.

Fotoğraf: Ivo Jansch @flickr (CC BY-SA 2.0)

“The Seated Scribe” (M.Ö. 2600 dolaylarında)

Firavunlar zamanına dayanan ve özenle boyanmış bu kalker heykel taşı, Louvre Müzesi'nin olağanüstü Mısır eski yapıtlar koleksiyonunun en şöhretli parçalarından biridir.

I.M. Pei tarafından tasarlanmış Louvre Pyramidi (1989)

İnşası tartışmalı olan Louvre Piramidi, Paris'in günümüzdeki kültürel hazinelerinden biridir. Cam piramidin muhteşem gece aydınlatması kaçırılmamalıdır.

Louvre Müzesi: İpuçlarımız

Giriş sıralarını atlayın

Louvre Müzesi'ne giriş sıraları aşırı uzun olabilir. Louvre Piramidi'nden olan ana giriş her zaman çok kalabalıktır. İpucu vermek gerekirse, Carrousel du Louvre yeraltı alılşveriş merkezindeki girişi deneyebilir, biletinizi alabilir ve güvenlik kontrolünden zahmetsiz bir şekilde geçebilirsiniz. Piramidi ise çıkışınızda deneyimleyebilirsiniz.

Yeterince zaman ayırın ve hazırlıklı gelin

Müze devasadır, bu nedenle istediğiniz eserleri görebilmek için yeterince zamanınız olduğundan emin olun. Müze çoğu gün boyunca 09:00 -18:00 saatleri arası açıktır. Çarşamba ve Cuma günleri ise 21:45'e kadar açıktır. Erken gelin, bilet gişesinden ücretsiz bir Müze planı alın ve gezinizi planlamak için biraz zaman ayırın – buna değer!

Salı gününe dikkat edin!

Paris'teki birçok müze gibi Louvre Müzesi de Salı günleri kapalıdır. Salı günü, Eyfel Kulesi veya Zafer Takı gibi başka turistik yerler görebilirsiniz ve Louvre Müzesi'ni başka bir gün gezersiniz!

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Louvre Müzesi 09:00-18:00 saatleri boyunca açıktır. Çarşamba ve Cumaları ise 21:45'e kadar açıktır. Salı günleri ise kapalıdır.
 • Ücreti ne kadar?
  Kalıcı koleksiyon için bilet fiyatları 12 EUR'dan başlar.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Rehber kesinlikle yardımcı olur. Farklı seçenekler vardır sesli rehberler ve küçük grup turları mevcuttur!
 • Nasıl gidilir?
  Metro 1. hattı alarak "Palais Royal–Musée du Louvre" durağında inin. "Paris Open Tour" otobüsü ise Pyramid'de durmaktadır.
 • Ekstra ipuçları
  • Müze'nin kapanışına 30 dakika kala bölümler kapanmaya başlar.
  • Ekim-Mart arası, kalıcı koleksiyonlara giriş her ayın ilk Pazar günü ücretsizdir
  • Fransa'nın resmi tatil günlerinde, müze gezi saatleri kısalır veya müze tamamen kapanır.

Louvre Müzesi civarındaki aktiviteler


Louvre Müzesi
4.1
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 3.653 değerlendirmeye göre