GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
La Sagrada Familia
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
En popüler seçim
sagrada familia Öncelikli erişim ile rehberli tur ve bilet

Sagrada Familia: Öncelikli Erişim ile Rehberli Tur ve Bilet

Süre: 1,5 saat
298 Yorum
GetYourGuide Original
298

Sagrada Familia'yı uzman bir rehber eşliğinde, bilet kuyruğunda beklemeden ve küçük grup turu veya özel deneyim seçeneği ile ziyaret edin. Bazilika…

La Sagrada Familia: Turlar ve Biletler

La Sagrada Familia: tüm turları ve etkinlikleri görün

Barselona şehrinin vazgeçilmezleri

663 bilet ve turun tümünü görün

Sagrada Familia'yı gezmeye hangi kuleden başlamalı?

Antoni Gaudí'nin en muhteşem projesi, ölümünden yüzyıl geçmesine rağmen hala tamamlanmamıştır. Sagrada Familia'nın inanılmaz üçlü kulesinden yalnızca ikisi tamamlanmış ve halka açıktır ─ Doğuş (Nativity) Kulesi ve Tutku (Passion) Kulesi. Hangi kule en etkileyicidir?

Mimari Yapısı

Mimari Yapısı

Titreşen Doğuş Kulesi, Gaudí'nin hayranlarını esinlendirecektir. Tutku Kulesi ise daha az süslüdür ve daha ciddi bir Gotik cazibeye sahiptir.

Din

Din

Kulelerin isimleri dini sembollerdir. Keyifli Doğuş Kulesi, gün doğuşunu karşılar ve Tutku Kulesi'nin bir nevi açlıktan kırılan, iskelet yapısından bağımsızdır.

Manzara

Manzara

Tutku Kulesi, Doğuş Kulesi'nden daha yüksektir. Gün doğuşunun Doğuş Kulesi'ne vuruşunu gözlemlemek, kulenin geç açılması nedeniyle mümkün değildir. Buradan manzara yeterince olağanüstü olmasa da daha geniş bir açıdan bakış şansı sunar.

Ulaşım

Ulaşım

İki kule de yukarıya çıkarmak için asansöre sahiptir, böylelikle merdivenden çıkmak zorunda kalmazsınız, fakat dikkat edin aşağıya indirmek için yalnızca Tutku Kulesi'nin asansör servisi vardır!

Kalabalık

Kalabalık

Grup gezisine izin verilmediği için, Doğuş Kulesi daha az kalabalıktır. Eğer gerçekten kalabalıktan hoşlanmıyorsanız, dışarıda kalarak bu yapının gece nasıl muhteşem bir şekilde aydınlatıldığını izleyin!

İçeriden ipuçlarımız

Nasıl gidilir?

Sagrada Família'ya ulaşmanın en kolay yolu metrodur. İsminden de anlaşıldığı gibi Sagrada Família metro durağında inin!

Ne zaman gezilir?

Sagrada Família her zaman kalabalıktır, fakat sabahları veya öğleden sonra geç saatlerde bekleme sıraları en kısadır. Bu zamanlarda, gün ışığı en büyüleyici haldedir!

Bilet ücretleri nedir?

Eğer biletleri önceden satın almıyorsanız, saatlerce süren uzun kuyruklara hazır olun! Biletler internetten satın alınabilir ve bilet ücretleri gezilmek istenen yere, sesli rehbere veya tur seçeneklerine bağlı olarak değişir. Biletleri kapıdan satın almak bir saat sürebilir, fakat içeri girdiğiniz andan itibaren istediğiniz kadar kalabilirsiniz.

Ne kadar zaman gerekir?

Sagrada Família'da rahat 3-4 saat geçirilir, fakat yoğun bir gezi planınız varsa bu sürenin yarısında da görebilirsiniz. Sadece biletleri önceden ayırtmanız yeterli!

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  09:00'da açılır. Kapanış saatleri: Kasım-Şubat 18:00, Nisan-Eylül 20:00, Mart-Ekim 19:00.
 • Ücreti ne kadar?
  Dışarıdan görmek ücretsiz, içeriyi görmek için giriş ücretleri 15 EUR'dan başlar. Rehber ve kule gezi seçeneklerine göre değişir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kesinlikle işinize yarar. Rehberler ve sesli rehberler, biletlerinizi alırken ekstra bir ücret karşılığında mevcuttur.
 • Nasıl gidilir?
  Metroya binerek Sagrada Familia durağında inin!
 • Ekstra ipuçları

  • Buranın bir Bazilika olduğunu lütfen unutmayın, kibar ve sessiz olmanız gerekmektedir.

  • Çantalar, sırt çantaları ve valizler Bazilika girişinde kontrol edilir.

  • 16 yaşından küçük gezginler bir yetişkin tarafından eşlik edilmelidir.

La Sagrada Familia hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.6 / 5
27.512 değerlendirmeye göre

The tour was very interesting and informative thanks to guide Victor. We didn t bored a second and enjoyed the history behind the architecture of Sagra da Familia as well as nice views from both inside and outside. Victor explained the stories of statues and allowed us to discover all the thinking and philosophy behind everything.

Sagrada Familia: Öncelikli Erişim ile Rehberli Tur ve Bilet Değerlendiren:

Her şey yolunda gitti. Rehber Juan Miguel muhteşem anlattı. Çok güzel ilgi çekici detaylar. Akıl almaz hikayeler ve ilginç bilgiler ile herkesin ilgisini zirve yaptırdı. ... bayıldım tura