GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Kolezyum
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Kolezyum: Turlar ve Biletler

Kolezyum: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1411 bilet ve turun tümünü görün

Kolezyum'un Tarihi

Modern ve tarihin iç içe geçtiği bu şehirdeki Kolezyum'u ziyaret etmeden ayrılmayacağınıza dair bize söz verin! Bu esere yaklaştıkça, yaydığı gücüne ve ihtişamına hayran kalacaksınız. İçine girin ve tarihte bir yolculuk yapın.

İnşası Ne Zaman Bitti?

İnşası Ne Zaman Bitti?

Kolezyum'un inşası, Vespasian ve Titus imparatorları tarafından emredilmiştir ve M.S. 80 yıllarında tamamlanmıştır. Tamamlanışı 100 gün boyunca süren seremoni ve oyunlarla kutlanmıştır.

Gladyatörler ve Oyunlar

Gladyatörler ve Oyunlar

Kolezyum, gladyatörler ve vahşi hayvanlar arasındaki dövüşler gibi spor aktiviteleri için kurulmuştur. Yarı-dairesel yapısı, 50.000 izleyici ağırlamıştır.

İlginç Gerçekler

İlginç Gerçekler

Dünyadaki en büyük amfitiyatrodur ve gladyatör dövüşleri en son M.S. 435 yıllarında yapılmıştır. Herkes için ücretsiz olan girişte, alaycı savaş gemileri çarpışmaları yapılırmış.

Günümüze Nasıl Geldi

Günümüze Nasıl Geldi

Önceki Roma amfitiyatrolarının aksine, Kolezyum'un sağlam bir yapıya sahip olması için özel malzemeler kullanılmıştır: Zemini için beton, sütunları için pamuktaş dökülmüş, tüfle doldurulmuş ve tuğla kaplamalı duvar örülmüştür.

Sahne Arkası

Sahne Arkası

Depremlerden hasar görmesine rağmen, Kolezyum'un neredeyse tamamı hala sağlam durmaktadır. Gladyatörlerin izini takip edebileceğiniz bu muhteşem arkeolojik yapıyı mutlaka görmelisiniz!

İçeriden ipuçlarımız

Giriş

İnternet üzerinden önceden standart bir bilet ayırtarak, bölgedeki üç tarihi eseri görebilirsiniz: Kolezyum, Roma Forumu ve Palatino Tepesi. Açılış saatleri 08:30'dan hava kararmadan bir saat öncesine kadardır.

Turlar

Yürüyerek fotoğraf çekmekten fazlasını yapmak istiyorsanız, küçük bir grupla tur yapmanızı öneririz. Biz denedik ve yapmaya değer. Eski Roma'nın tarihi, mimarisi, sporları ve az bilinen gerçekleri rehberiniz size aktaracak, böylece siz yürürken Kolezyum gözlerinizin önünde canlanacak. Forum veya Palatino Tepesi turu ile kombine ederseniz, hızlı girişten yararlanma şansınız olur.

Ulaşım

"Colosseo" durağı Roma'nın mavi metro hattında yer alır ve "Termini"den iki durak sonradır. İstasyondan çıkınca, Kolezyum'u görmemeniz mümkün değildir.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Yıl boyunca haftanın yedi günü 08:30-18-15 saatleri arası açıktır. 25 Aralık'ta ve 1 Ocak'ta kapalıdır.
 • Ücreti ne kadar?
  Giriş bileti 12 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kesinlikle önerilir!
 • Nasıl gidilir?
  "Colosseo" metro durağı - Kolezyum çıkışının hemen oradadır.
 • Ekstra ipuçları
  Kalabalıktan kaçınmak için sabah erken gidiniz!
  Kolezyum açık hava olduğu için güneş kremi kullanınız.

Kolezyum hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.5 / 5
79.697 değerlendirmeye göre

Unbeliavable , historical , excited , enjoyable

Colessumu farkli bir gozle gorup yasamak istiyorsaniz eger siradan bir turdansa bunu tercih etmenizi oneririm . Oncelikli giris hakkinin yani sira tur rehberiniz size detayli olarak colessumun tarihinide anlatiyor ve bazi noktalarda sanal gerceklik gozlugunuzle collessumun seneler onceki halini gorebiliryorsunuz . Cristinaya bu teknoliji ve tur icin ayni zamanda canayakinligi ve dostlugu icin tesekkur ediyorum :)

Colosseum: Sanal Gerçeklik Deneyimi ile Rehberli Tur Değerlendiren:

Zaman’dan tasarruf etmek, daha çok dolaşmak için ideal.

Güneş altında saatlerce vakit kaybetmek yerine kısa zamanda gezinize başlıyorsunuz. Hızlı geçiş biletlerini herkes almaya başlamış. Bir an hızlı geçiş olmayanlar daha çabuk gireceklermiş gibi gelse de farkı görebiliyorsunuz.

Kolezyum, Roma Forumu ve Palatino Tepesi Öncelikli Biletleri Değerlendiren:

super, gereken ve zaman kazandıran organizasyon

Francheska was very knowledged and marvelous guide..Truely need such a tour organization.