GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Kolezyum
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Kolezyum: Turlar ve Biletler

Kolezyum: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1327 bilet ve turun tümünü görün

Kolezyum'un Tarihi

Modern ve tarihin iç içe geçtiği bu şehirdeki Kolezyum'u ziyaret etmeden ayrılmayacağınıza dair bize söz verin! Bu esere yaklaştıkça, yaydığı gücüne ve ihtişamına hayran kalacaksınız. İçine girin ve tarihte bir yolculuk yapın.

İnşası Ne Zaman Bitti?

İnşası Ne Zaman Bitti?

Kolezyum'un inşası, Vespasian ve Titus imparatorları tarafından emredilmiştir ve M.S. 80 yıllarında tamamlanmıştır. Tamamlanışı 100 gün boyunca süren seremoni ve oyunlarla kutlanmıştır.

Gladyatörler ve Oyunlar

Gladyatörler ve Oyunlar

Kolezyum, gladyatörler ve vahşi hayvanlar arasındaki dövüşler gibi spor aktiviteleri için kurulmuştur. Yarı-dairesel yapısı, 50.000 izleyici ağırlamıştır.

İlginç Gerçekler

İlginç Gerçekler

Dünyadaki en büyük amfitiyatrodur ve gladyatör dövüşleri en son M.S. 435 yıllarında yapılmıştır. Herkes için ücretsiz olan girişte, alaycı savaş gemileri çarpışmaları yapılırmış.

Günümüze Nasıl Geldi

Günümüze Nasıl Geldi

Önceki Roma amfitiyatrolarının aksine, Kolezyum'un sağlam bir yapıya sahip olması için özel malzemeler kullanılmıştır: Zemini için beton, sütunları için pamuktaş dökülmüş, tüfle doldurulmuş ve tuğla kaplamalı duvar örülmüştür.

Sahne Arkası

Sahne Arkası

Depremlerden hasar görmesine rağmen, Kolezyum'un neredeyse tamamı hala sağlam durmaktadır. Gladyatörlerin izini takip edebileceğiniz bu muhteşem arkeolojik yapıyı mutlaka görmelisiniz!

İçeriden ipuçlarımız

Giriş

İnternet üzerinden önceden standart bir bilet ayırtarak, bölgedeki üç tarihi eseri görebilirsiniz: Kolezyum, Roma Forumu ve Palatino Tepesi. Açılış saatleri 08:30'dan hava kararmadan bir saat öncesine kadardır.

Turlar

Yürüyerek fotoğraf çekmekten fazlasını yapmak istiyorsanız, küçük bir grupla tur yapmanızı öneririz. Biz denedik ve yapmaya değer. Eski Roma'nın tarihi, mimarisi, sporları ve az bilinen gerçekleri rehberiniz size aktaracak, böylece siz yürürken Kolezyum gözlerinizin önünde canlanacak. Forum veya Palatino Tepesi turu ile kombine ederseniz, hızlı girişten yararlanma şansınız olur.

Ulaşım

"Colosseo" durağı Roma'nın mavi metro hattında yer alır ve "Termini"den iki durak sonradır. İstasyondan çıkınca, Kolezyum'u görmemeniz mümkün değildir.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Yıl boyunca haftanın yedi günü 08:30-18-15 saatleri arası açıktır. 25 Aralık'ta ve 1 Ocak'ta kapalıdır.
 • Ücreti ne kadar?
  Giriş bileti 12 EUR'dur.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kesinlikle önerilir!
 • Nasıl gidilir?
  "Colosseo" metro durağı - Kolezyum çıkışının hemen oradadır.
 • Ekstra ipuçları
  Kalabalıktan kaçınmak için sabah erken gidiniz!
  Kolezyum açık hava olduğu için güneş kremi kullanınız.

Kolezyum hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.4 / 5
85.113 değerlendirmeye göre

Bu etkinlik rehberli tur etkinliği değil. Sadece rehber sizi alarak topluca Kolezyum'a hızlı giriş sağlıyor, size bir saat süre veriyor ve süre bitiminde dışarıda buluşarak yeniden Palatine Tepe'si için toplu giriş imkanı sağlıyor. İçeride herhangi bir rehberlik hizmeti için başka bir etkinlik satın almalısınız.

Kolezyum için kesinlikle önceden bilet alınmalı . Online bilet olan sıraya girdim ama sıra hızlı ilerledi, bilet almazsanız 1 saat kadar sırada bekleyebilirsiniz. Roma forumu ve palatino tepesi için herkes aynı sıraya giriyor ama orada da sıra hızlı ilerledi.

4gün kaldık 72saatlik romepass alıp kolezyum ve melekler kalesine girdik, otobüs ve metroyu aktif kullandık bizce değdi , herhangi bir müze/antik bölge girişi yapmayacaksanız Romaya gelince sadece ulaşım için kartlar var.

Roma Pass: 48 veya 72 Saatlik Şehir Kartı Değerlendiren:

Rehberimiz konusuna hakimdi. Bize görülebilecek tüm yerleri çok güzel anlattı. Her soruya cevap verdi. Katılımın sağlanması için yardımcı oldu. Görülmeye ve dinlenmeye değer bir turdu.

Tarihini gerçekten bilen bir kişiden öğrenmek güzel bir deneyimdi. Rehberimiz espirili ve İngilizceye hakim bir kişiydi. Tavsiye ederim

Roma: Kuyruklarda Beklemeden Rehberli Kolezyum Turu Değerlendiren: