Daha fazla Fotoğraf

Başlangıç fiyatı €42 kişi başı

İstanbul'lu Bir Aile ile Ev Yemeği: 4 Saatlik Tur

Sertifikalı
Önemli Bilgiler
Süre
4 saat
Elektronik kuponlar kabul edilir
Hızlı Onay
Canlı rehber
İngilizce

Tarihi ve katılımcıları seç:

Aranıyor...

Aktivite Özellikleri
 • İstanbul'un yerlisi bir aile ile yemeğin tadını çıkarın.
 • Türkiye'deki kültürel gelenek ve görenekleri öğrenin.
 • Tarihi Sultanahmet'in sokaklarını keşfe çıkın.
Genel Bakış
Lezzetli ev yemeklerinin tatmak üzere Sultanahmet'te bir aileyi ziyaret edecek ve orada güzel bir akşam yemeğinden sonra bu tarihi muhitte yerli rehberiniz ile gezinecek, çay yudumlayacak ve özgün bir kahvehanede tavla oynayacaksınız.
Detaylar
Rehberiniz ile, buranın yerlisi bir aileyi birlikte akşam yemeği için ziyarete giderken tarihi Sultanahmet semtinin caddelerinde dolaşacaksınız. Türk misafirperverliğini bu 4 saatlik tur kapsamında ilk elden keyfini çıkarma fırsatını elde edeceksiniz.

Bir yerli aile ile tipik bir akşam yemeğinin keyfini yaşarken, ailenin tüm fertleri ile rahatça sohbet edebilir ve bugün Türkiye'de yaşamanın nasıl bir şey olduğu hakkındaki yorumlarını dinleyebilirsiniz.

Lezzetli yemeklerle doyduktan sonra, sıra arka sokaklarda bir yürüyüşe gelecek. Farklı tamir aşamalarındaki sevimli ahşap evleri görecek ve İstanbul'daki toplumsal yaşam hakkında fikir edineceksiniz.

Marmara Denizi'nin mükemmel manzaralarının keyfini çıkarmak üzere yerel bir mekana gidip, akşamın kalan kısmını geçirin. Televizyonda eğlenceli bir futbol maçı olabilir ve kesinlikle birkaç el tavla da oynanacaktır. Eğer oyunun kurallarını veya nasıl oynanacağını bilmiyorsanız, rehberiniz size püf noktasını gösterecektir.

nargile Türkiye ile eş anlamlıdır. Eğer daha önce nasıl içileceğini merak ettiyseniz, bu akşam buna fırsatınız olacak. Bugünün Türkiye'si ve insanları hakkında bilgilenirken, arkanıza yaslanın, rahatlayın, bardak bardak çay için.
Dahil Olanlar
 • İngilizce konuşan rehber
 • Yerel aile ile akşam yemeği ve içecekler
 • Sultanahmet'in arka sokaklarında gezinti
 • Tavla oynama
 • Çay
 • Nargile keyfi
Dahil Olmayanlar
 • Kahvehanede ekstra içecekler
Buluşma noktası

Muhallebici (Lale Restaurant) Divanyolu Caddesi No:12 Sultanahmet 34400 Fatih/İstanbul Türkiye

Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken
6 ila 11 yaş arası çocuklar için çocuk tarifesi uygulanır.

Türkiye çapında standart olarak muhafazakar bir giyim tarzının hakim olduğuna dikkat ediniz. Buna saygı göstermek üzere ve kendi rahatınız için ölçülü giyinmenizi tavsiye ederiz. Bu, omuzlarınız ile dizlerinizi kapatacak bir giysi anlamına gelmektedir. Türkler evde ayakkabı ile dolaşmamaktadır, bu nedenle terlik giymenizi salık veririz.

İstanbul'da hava mevsime göre çok farklılık göstermektedir. Kışları çok soğuk ve yazları (Haziran, Temmuz ve Ağustos) son derece sıcak ve nemli olabilir. Erkek ve kadınlarda kısa şortun, kolsuz veya askılı giysilerin uygun olmadığına dikkat ediniz.
Sözümüz
 • Hızlı rezervasyon
 • En iyi fiyat garantisi
Değerlendirme (44 Yorum)

Düzenleyen

Istanbul Urban Adventures

Ürün kodu: 4541