Türk çayı

İstanbul Gecesi Tadım Rotası: İstanbullu Gibi Ye & İç

Başlangıç fiyatı €82 kişi başı

Yer ayır
Önemli Bilgiler
Süre
3 saat
Elektronik kuponlar kabul edilir
Hızlı Onay
Canlı rehber
İngilizce

Tarihi ve katılımcıları seç:

Aranıyor...

Aktivite Özellikleri
  • Yöre sakinlerinin yaptığı gibi; en iyi yemek tezgahlarında, sokak kafelerinde ve diğer gizli noktalarda, lezzetli Türk sokak yemeklerini tadın.
  • Geleneksel bir meyhaneyi ziyaret edin ve Türklerin alkollü içecek tercihi olan rakıyı deneyin
  • Yöreyi bilen insanlarla vakit geçirin ve arka sokaktaki bir şehir kafesinde soğuk içeceklerin tadını çıkarın
Genel Bakış
Bu 3 saatlik mutfak macerası, sizi, İstanbul'un büyüyen sokak yemekleri sahnesinin gizli mücevherlerini aramaya çıkaracak. Rehberiniz önderliğinde, şehrin mutfağının kalbinde, çeşitli lezzetli ikramları tadın ve turunuzu Taksim Meydanı'nda sonlandırın.
Detaylar
Dünyanın ikinci eski fünikülerine binerek, 3 saatlik bir mutfak turuyla İstanbul'un yemek sahnesinin kalbinde bir yolculuğa çıkın. Arka sokaklarda ve saklı patikalarda gezinirken, turun tadını çıkarın

Yerel rehberiniz size Türk yemek kültürünün inceliklerini ve geleneklerini kavrama imkanı sunacak ve Türkiye'nin en popüler yemeklerinin kökenleri ve malzemeleri hakkında bilgiler verecek.

Yemek turunuza; içi yerel peynir, patates veya etle doldurulmuş, lezzetli, çıtır çıtır bir hamur işi olan böreği tadarak başlayın. Böreği, birçok kişi tarafından Türkiye'nin ulusal içeceği olarak kabul edilen yoğurt içkisi, bir bardak ayranla beraber yiyin.

Sonrasında gerçek bir yerel geleneğin parçası olacaksınız. Uzun bir iş gününün sonunda buranın çoğu yerlisi, bazı içkiler, lezzetli yemek ve arkadaşlarla hoş sohbet için otururlar. Geleneksel meyhanede bir sandalye çekin ve meze çeşitleri eşliğinde bir bardak rakıyla ortama katılın.

Alışılmışın dışında bir çayevinde meze-üstü bir mola verin; burası, Türkiye'ye çok partili demokrasiyi getiren, erken 20. yüzyıl politik reform hareketi olan Jön Türkler'in popüler buluşma yeriydi.

Ardından, favori seyyar yemek tezgahlarından, içli köfte ve midye dolma dahil, bazı leziz ikramları deneme zamanı gelecek.

Tarihi Çiçek Pasajı'nda, tadımlık Türk lokumu ve ardından Türkiye'nin bazı ünlü tatları olan baklava, çikolata veya Maraş dondurması ile tatlı düşkünlüğünüzü şımartın.

Bir İstanbul ziyareti, İstanbul'un gece hayatının merkezi olan ve gece hayatı müdavimlerinin lezzetli Islak hamburger için akın ettiği Taksim Meydanı'na uğramadan tamamlanmış sayılmaz.

Arka sokakların atmosferinde dolaşın ve turunuzu, İstanbul sakinlerinin sık sık uğradığı bir açık hava kafesinde ve barında tamamlayın.
Dahil Olanlar
  • İngilizce konuşan yerel rehber
  • Giriş ücretleri
  • Yemek, çay, ve kahve
Dahil Olmayanlar
  • Ekstra içecekler
  • Yerel rehberiniz için bahşiş/hediye
Buluşma noktası

Tünel (The Tunnel) girişi, Karaköy IETT binası, Nordstern Hotel karşısı (Kemeraltı Cd, Arap Cami Mh., Beyoğlu) (Google Maps ile aç)

Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken
Kıyafet kuralı:
İstanbul liberal bir yer olsa da, Türkiye genelinde elbise standardının muhafazakar olduğunu lütfen unutmayın. Buna saygı göstermek ve kendi rahatınız için, kapalı elbise tavsiye edilir. Bu, (hem kadın hem de erkekler için) omuzlarını ve dizlerinizi örten kıyafetler giymek anlamına gelir.

Sultanahmet Camii'nde kadınların başlarını örtmelerinin (gelirken bir eşarp getirmeniz tavsiye olunur) ve hem kadın hem de erkeklerin ayakkabılarını çıkarmalarının gerekli olduğunu unutmayın.

Çocuklarla ilgili prensip:
12 yaşın altındaki çocuklar tura katılamazlar.

İptal politikası:
• Belirlenen tur tarihinden 2 gün ve daha öncesinde yapılan iptaller için ücret iadesi yapılır.
• Belirlenen tur tarihinden, en geç 2 gün veya daha öncesine değin yapılmayan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Başlangıç fiyatı €82 kişi başı

Yer ayır
Sözümüz
  • Hızlı rezervasyon
  • En iyi fiyat garantisi
Değerlendirme (3 Yorum)

Düzenleyen

Istanbul Urban Adventures

Ürün kodu: 49570