GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
El Hamra Sarayı
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
En popüler seçim
granada el hamra bileti ile rehberli tur nasrid sarayları

Granada: El Hamra Bileti ile Rehberli Tur & Nasrid Sarayları

Süre: 3 saat
747 Yorum
GetYourGuide Original
747

3 saatlik bir rehberli turda, Nasrid Sarayları da dahil El Hamra ve Generalife saraylarını keşfedin. Küçük-grup turu veya özel turun keyfini çıkarın.

El Hamra Sarayı: Turlar ve Biletler

El Hamra Sarayı: tüm turları ve etkinlikleri görün

Granada şehrinin vazgeçilmezleri

239 bilet ve turun tümünü görün

El Hamra’yı ziyaret etmeden önce bilinmesi gereken 4 şey

Granada’daki muhteşem El Hamra’yı ziyaret etmeden önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Tarihsel öneminden, ne kadar zaman geçireceğinize kadar, ipuçlarımız ve sunduğumuz bilgiler seyahatinizi unutulmaz kılmaya yardımcı olacak.

İspanya’nın en önemli tarihi yerlerinden birini ziyaret edin

İspanya’nın en önemli tarihi yerlerinden birini ziyaret edin

Hem bir UNESCO Dünya Mirası Alanı hem de İspanya’nın 12 Hazinesinden biri olarak, El Hamra bölgede özel bir öneme sahiptir. Barındırdığı tüm anıtlar görülmeye ve keşfedilmeye değer olsa da, El Hamra’nın en popüler özelliği Nasrid Sarayları’dır. Sierra Nevada dağlarının eteklerine yakın olan saraylar, Granada’nın öne çıkan Müslüman mirasını ve tarihini anımsatır. Mexuar, Serallo ve Harem’den oluşan kraliyet kompleksi, Nasrid Hanedanı’nın yükselme dönemindeki şatafatlı hayatı gözler önüne serer.

Biletlerinizi önceden satın alın

Biletlerinizi önceden satın alın

Önceden planlama yapmak akıllıcadır, fakat El Hamra’yı görmek olmazsa olmazdır. Anıt, bilet satışları için 3 günlük kesim politikasına sahiptir. Kış tatilleri veya Paskalya gibi yılın popüler zamanlarında, girişi garanti altına almak için ziyaretçilerin en az 3 ay öncesinden rezervasyon yaptırmaları gerekir. Standart giriş biletleri tükendiyse, anıtlarda rehberli bir tur rezerve edebilirsiniz. Biletlerinizi almak için tam adınızı ve kimlik veya pasaport numaranızı girmeniz gerektiğini unutmayın.

Ekstra seyahat ve keşif süresi için plan yapın

Ekstra seyahat ve keşif süresi için plan yapın

Dağlarla çevrili olan El Hamra’ya ulaşmak kolay değildir. Saraya çıkan az sayıda yol mevcut olduğu için, aceleniz olmadığından emin olun. Halihazırda Granada’daysanız, yolculuk en az 20 dakika sürer. Rehberli turların çoğu saray kompleksi ile Generalife Bahçeleri’ni kapsar ve en az 3 saat sürer. İspanya’nın en gözde simgelerinden biri El Hamra’yı görmek için bir hızlı giriş bileti satın almak, sıra beklemek zorunda kalmadan zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için harika bir yol sunar.

Farklı anıtların her birini keşfedin

Farklı anıtların her birini keşfedin

Aslen MS 889’da Roma kalıntıları üzerine inşa edilmiş olan Alkazaba Askeri Kalesi, El Hamra’nın en eski bölümüdür. Generalife Bahçeleri ve Aslanlı Avlu gibi anıtlar, 13. yüzyılda Nasrid Hanedanı tarafından yenilenen kaleye sonradan eklenmiştir. Rehberli El Hamra turlarının bir bölümünün sizi tüm anıtlara götürmesine karşın, her bir anıtın kendi erişim noktası ve giriş biletleri vardır. Ek olarak, sarayın kimi alanlarına erişim ücretsizdir.

İçeriden ipuçlarımız

Ne zaman gezilir?

Saray, 25 Aralık (Noel) ve 1 Ocak (Yeni Yıl) hariç, yıl boyunca açıktır.

Açılış saatleri nedir?

Açılış saatleri sabah biletleri (08:30-14:00 arası) ve öğleden sonra biletleri (14:00-20:00 arası) olarak ikiye ayrılmıştır. Nasrid Saraylarına giriş her yarım saatte bir mümkündür. Nasrid Saraylarına gece giriş biletleri 22:00-23:30 arası geçerlidir.

Nasıl giyinmeli?

Saray için kıyafet kuralı yoktur, fakat aklınızda bulunsun ki şehirdeki bazı Katolik kuruluşlara girmek için kolların ve bacakların örtülmesi gerekebilir. Gölgede durarak, bol bol su içmeyi unutmayın!

Ulaşım nasıldır?

Toplu taşıma araçları (C3 hattı), sizi direk olarak bilet gişesine çıkarır. Aletrnatif olarak, yürüyebilirsiniz de. Şehir merkezinden farklı güzergahlar vardır (her biri 800m'dir). En güzel, huzurlu ve tarihi açıdan ilginç güzergah Plaza Nueva'dır. Bu yol, sizi Narlar Geçiti'nden ve Alahambra'ya giden ağaçlık yollardan Cuesta de Gomérez'e çıkarır.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Saray, 25 Aralık (Noel) ve 1 Ocak (Yeni Yıl) hariç, yıl boyunca açıktır.
 • Ücreti ne kadar?
  Bir yetişkin bilet ücreti 14 EUR'dan başlar. Önceden rezervasyon yapmanız önerilir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Mimari yapıları oda oda gezerek keşfederken, uzman bir kişinin anlatımları ilginizi çekebilir.
 • Nasıl gidilir?
  Toplu taşıma araçları (C3 hattı), araba veya şehir merkezinden yürüyerek.
 • Ekstra ipuçları

  • Etkinlik 12 yaş altı çocuklar için ücretsizdir, fakat rezervasyon gereklidir.

  • Nasrid Saraylarına giriş her yarım saatte birdir. Geç kalmayın!