Casa Milà (La Pedrera)
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
Hemen Biletinizi Alın!

Casa Milà (La Pedrera): Turlar ve Biletler

Casa Milà (La Pedrera): tüm turları ve aktiviteleri görün
562 bilet ve turun tümünü görün

Casa Milà hakkında 5 mimari gerçek

Barselona'nın merkezinde bulunan Antoni Gaudí'nin modern ama bir o kadar da garip eseri, zengin iş adamı Pere Milà için dizayn edilmiş ve şehrin en ünlü binalarından biri haline gelmiştir. Fanstastik bir cepheye sahip olan bu binanın 5 ilginç özelliği.

Takma adının anlamı "Taş Ocağı"

Casa Milà'nın takma adı – La Pedrera – tek kireçtaşı uçuruma benzerliğinden gelmektedir. Zamanında büyük tartışmalara neden olmuş bu binanın takma adı severek kullanılmamıştır.

Dini açıdan sembolik olması planlanmıştı

Binanın dizaynı Gaudí'nin Katolik inancından büyük ölçüde esinlenmiştir. Planladığı Meryem Ana anıtına yerel inşa kurallarına uymaması nedeniyle izin verilmeyince neredeyse projeyi yarım bırakıyordu!

Ziyaretçiler çatıdan Sagrada Família'yı görebilir

Çatı katı terasından, Gaudí'nin daha tamamlanmamış ünlü eseri Sagrada Familia ve Barselona manzaraları seyredilebilir. Yaz aylarında, açık hava barında içecekler ve canlı müzik vardır!

Havalandırma sistemini bile görmenize değer!

Çatı katından yalnızca manzaraları seyretmekle kalmaz, aynı zamanda merakınızı giderecek değişik şeyler de keşfedebilirsiniz. Gerçeküstü heykellere örnek olarak Orta Çağ şovalyelerinden oluşan bir klima sistemi, binada serin havanın dolaşımını sağlar.

Asansör kullanımı önemli bir nedenden dolayı kısıtlıdır

Gaudí, bina sakinlerinin tanışmasına vesile olmak istemiştir. Asansörler yalnızca her iki kat için çalışmaktadır, böylece merdivenlerde veya asansörden inince karşılaşma ve tanışma şansı olur!

Casa Milà (La Pedrera): İpuçlarımız

Ne zaman ziyaret etmeli?

Casa Milà'nın açılış saatleri her gün; 1 Mart-3 Kasım arası 09:00-20:00, yılın geri kalan aylarında ise 09:00-18:30 saatleri arasıdır (25 Aralık, 13 ve 19 Ocak'ta kapalıdır). La Predrera'yı gece görmeniz tavsiye edilir. Çatı katındaki bar, yaz aylarında gece yarısına kadar açıktır ve buradaki özel gece turlarını ve sergilerini kaçırmamanız tavsiye edilir.

Bilet rezervasyonu

Özellikle yoğun dönemdeki sıraları atlamak için bileteri önceden ayırtın. Standart biletler 20 EUR'dan başlar (sesli rehber dahildir), özel sergiler için ekstra ücret ödenmesi gerekebilir. Geçerli bir kimlik getirmeniz gerekir. 6 yaş altı çocuklar için ücretsizdir.

Nasıl gidilir?

Casa Milà, 7,16,17, 22, 24 veya V17 numaralı otobüsler ile ya da 3, 5 metro hatlarıyla Diagonal istasyonuna vararak ulaşılabilir.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  1 Mart-3 Kasım 09:00-20:00 saatler arası. Yılın geri kalan aylarında ise 09:00-18:30 saatler arası.
 • Ücreti ne kadar?
  Bilet fiyatları 20 EUR'dan başlar ve sesli rehber dahildir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  La Pedrera için birçok dilde grup turları mevcuttur. En çok satan turlarımıza göz atmanız önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  7,16,17, 22, 24 veya V17 numaralı otobüsler ile ye da 3, 5 metro hatlarıyla Diagonal istasyonuna vararak ulaşabilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları
  • Biletler önceden yazdırılabilir veya cep telefonundan gösterilebilir.
  • 09:00-10:00 arası veya 16:00'dan sonra kalabalık azalır.

Casa Milà (La Pedrera) civarındaki aktiviteler


Casa Milà (La Pedrera)
3.5
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 956 değerlendirmeye göre