Büyük Kanyon
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
En popüler seçim
Sertifikalı
ÇOK SATANLAR

South Rim Grand Canyon Ruh Helikopter Turu

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 45 dakika
48 Yorum
48

Güney Rim heyecan verici 45 dakika doğal helikopter turuna Grand Canyon üzerinde uçmak Painted Desert, Kaibab National Forest, ve Ejderha Koridor,…

Süre: 45 dakika
ÇOK SATANLAR
Başlangıç fiyatı €290

Büyük Kanyon: Turlar ve Biletler

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Las Vegas 3 Gün Batı Çöl Turu

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 3 gün
2 Yorum
2

Bu üç günlük tur Büyük Kanyon ve Arizona Lake Powell ve Bryce Canyon, Zion National Park ve Utah Kanab kentinde olayları kapsar.

Süre: 3 gün
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €459
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Antilop & Grand Kanyon, Zion, Bryce ve Monument Valley

İstek Listesine Ekle
İstek Listesinden Çıkar
Süre: 3 gün
33 Yorum
33

inanılmaz Zion keşfetmek ve Bryce Milli Parklar, Monument Valley, Lake Powell ve Grand Canyon 3 gün geçirin. Monument Valley ile 4x4 ile Seyahat ve…

Süre: 3 gün
Çabuk tükenmesi muhtemel
Başlangıç fiyatı €612
Büyük Kanyon: tüm turları ve aktiviteleri görün
300 bilet ve turun tümünü görün

Büyük Kanyon'un nasıl oluştuğu hakkında 5 jeolojik bilgi

İster yukarıdan helikopterle, isterseniz aşağıdan tekneyle veya yürüyüş parkurlarını bir tur yaparak keşfetmeyi seçin, Arizona'nın Büyük Kanyon'u Kuzey Amerika'nın en nefes kesen manzaralarından biridir. İşte nasıl oluştuğuna dair adım adım açıklama.

Kaibab platosunun yükselişi

Kaibab platosu, 35 milyon yıl önce yukarıya doğru zorlanmıştır ve günümüzdeki Colorado Nehri'nin atası, önceki nehir yolundan Pasifik Okyanusu'na doğru sapmıştır.

Bidahochi Gölü'nün oluşumu

Yeni yönü sonucu bu nehir, Meksika Körfezi'ne dökülmüştür. Volkanik aktiviteler sonucu, bu nehir tıkanmıştır ve büyük bir göl haline gelmiştir.

Nehirler birleşti

Kaibab platosuna doğru zamanla bir yol aşınmış, son buzul çağları nedeniyle hızlandırılmış ve nehrin eski Pasifik-bölgesi nehrin geri kalanı ile birleşmiştir.

Küçük Kolorado Nehri'nin Oluşumu

Batı'ya yönelen dik rota açıkken, tarihi Bidahochi Gölü'nün suları kurumuş ve derin bir çatlak oluşturmuştur. Günümüzde bu derin çatlağa, Küçük Kolorado Nehri akmaktadır.

Hiç durmuyor!

Hacmi bu çağda oluşmuş olsa da, devam eden erozyon ve düşen kayalar sonucu kanyon daha da genişlemiştir. 35 milyon yıl sonra çok daha farklı bir görüntüye sahip olabilir!

Büyük Kanyon: İpuçlarımız

Ne zaman gezmeli?

Büyük Kanyon'u gezmek için Nisan-Haziran arası en iyi dönemdir. Böylece, düzelen havaların keyfini çıkarmak ve yazın aşırı sıcakları ile yağmurlarından kaçınmak için mükemmel bir zamanlamadır. Eylül ve Kasım ayları da yoğun sezondaki kalabalıktan kaçınmak ve hava çok soğumadan gezmek için iyi bir zamandır.

Çantaya ne konmalı?

Hava durumu önceden tahmin edilemeyebilir, bu nedenle çıktığınızda hava çok güzel olsa bile yağmurluklarınızı yanınıza almanız önerilir. Yazın, Kanyon'dan esen tatlı rüzgar güneş ışınlarının sıcaklığını çok hissettirmese de güneş kremi kullanmanız önerilir. Yeterince su içmeyi ve atıştırmalık getirmeyi unutmayın. Bize güvenin, ağır bir yemek üzerine gezmektense, enerjinizi iyi kullanmanız için hafif yemeniz önerilir.

Ne giymeli?

Güneşe mağruz kalacağınız aşırı sıcaklarda, açık üst veya şort giymektense açık renkli, havadar kıyaferler tercih etmeniz öneriir. Şapka ve güneş gözlüğü getirmeniz, rahat yürüyüş ayakkabısı giymeniz önerilir. Ayağınızın kaymaması da önemlidir, yoksa dik kanyon yolu ayağınızın kanamasına neden olabilir!

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Güney Kenarı yıl boyunca açıktır, Kuzey Kenarı ise 15 Mayıs'tan 15 Ekim'e kadar açıktır.
 • Ücreti ne kadar?
  Kişi başına giriş 12 USD'dir ve 7 gün için iyidir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kaliteli 7 tur bulabilirsiniz! En çok satan turlarımıza bakmanız önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  Araba ile Kaibab Ulusal Ormanı boyunca manzaralı bir sürüş keyfi yaşayın veya arkanıza yaslanın, rahatlayın ve Arizona otobüsüne binin.
 • Ekstra ipuçları
  • Birçok ücretsiz giriş günü vardır, gitmeden önce internet sitesine bakın!
  • Araba ile geliyorsanız, araba izini için ekstra bir ücret ödemeniz gerekir.

Büyük Kanyon civarındaki aktiviteler


Büyük Kanyon
4.6
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 320 değerlendirmeye göre