GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Büyük Kanyon
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
En popüler seçim

Büyük Kanyon: Turlar ve Biletler

Büyük Kanyon: tüm turları ve etkinlikleri görün

Büyük Kanyon'un nasıl oluştuğu hakkında 5 jeolojik bilgi

İster yukarıdan helikopterle, isterseniz aşağıdan tekneyle veya yürüyüş parkurlarını bir tur yaparak keşfetmeyi seçin, Arizona'nın Büyük Kanyon'u Kuzey Amerika'nın en nefes kesen manzaralarından biridir. İşte nasıl oluştuğuna dair adım adım açıklama.

Kaibab platosunun yükselişi

Kaibab platosunun yükselişi

Kaibab platosu, 35 milyon yıl önce yukarıya doğru zorlanmıştır ve günümüzdeki Colorado Nehri'nin atası, önceki nehir yolundan Pasifik Okyanusu'na doğru sapmıştır.

Bidahochi Gölü'nün oluşumu

Bidahochi Gölü'nün oluşumu

Yeni yönü sonucu bu nehir, Meksika Körfezi'ne dökülmüştür. Volkanik aktiviteler sonucu, bu nehir tıkanmıştır ve büyük bir göl haline gelmiştir.

Nehirler birleşti

Nehirler birleşti

Kaibab platosuna doğru zamanla bir yol aşınmış, son buzul çağları nedeniyle hızlandırılmış ve nehrin eski Pasifik-bölgesi nehrin geri kalanı ile birleşmiştir.

Küçük Kolorado Nehri'nin Oluşumu

Küçük Kolorado Nehri'nin Oluşumu

Batı'ya yönelen dik rota açıkken, tarihi Bidahochi Gölü'nün suları kurumuş ve derin bir çatlak oluşturmuştur. Günümüzde bu derin çatlağa, Küçük Kolorado Nehri akmaktadır.

Hiç durmuyor!

Hiç durmuyor!

Hacmi bu çağda oluşmuş olsa da, devam eden erozyon ve düşen kayalar sonucu kanyon daha da genişlemiştir. 35 milyon yıl sonra çok daha farklı bir görüntüye sahip olabilir!

İçeriden ipuçlarımız

Ne zaman gezmeli?

Büyük Kanyon'u gezmek için Nisan-Haziran arası en iyi dönemdir. Böylece, düzelen havaların keyfini çıkarmak ve yazın aşırı sıcakları ile yağmurlarından kaçınmak için mükemmel bir zamanlamadır. Eylül ve Kasım ayları da yoğun sezondaki kalabalıktan kaçınmak ve hava çok soğumadan gezmek için iyi bir zamandır.

Çantaya ne konmalı?

Hava durumu önceden tahmin edilemeyebilir, bu nedenle çıktığınızda hava çok güzel olsa bile yağmurluklarınızı yanınıza almanız önerilir. Yazın, Kanyon'dan esen tatlı rüzgar güneş ışınlarının sıcaklığını çok hissettirmese de güneş kremi kullanmanız önerilir. Yeterince su içmeyi ve atıştırmalık getirmeyi unutmayın. Bize güvenin, ağır bir yemek üzerine gezmektense, enerjinizi iyi kullanmanız için hafif yemeniz önerilir.

Ne giymeli?

Güneşe mağruz kalacağınız aşırı sıcaklarda, açık üst veya şort giymektense açık renkli, havadar kıyaferler tercih etmeniz öneriir. Şapka ve güneş gözlüğü getirmeniz, rahat yürüyüş ayakkabısı giymeniz önerilir. Ayağınızın kaymaması da önemlidir, yoksa dik kanyon yolu ayağınızın kanamasına neden olabilir!

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Güney Kenarı yıl boyunca açıktır, Kuzey Kenarı ise 15 Mayıs'tan 15 Ekim'e kadar açıktır.
 • Ücreti ne kadar?
  Kişi başına giriş 12 USD'dir ve 7 gün için iyidir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Kaliteli 7 tur bulabilirsiniz! En çok satan turlarımıza bakmanız önerilir.
 • Nasıl gidilir?
  Araba ile Kaibab Ulusal Ormanı boyunca manzaralı bir sürüş keyfi yaşayın veya arkanıza yaslanın, rahatlayın ve Arizona otobüsüne binin.
 • Ekstra ipuçları

  • Birçok ücretsiz giriş günü vardır, gitmeden önce internet sitesine bakın!

  • Araba ile geliyorsanız, araba izini için ekstra bir ücret ödemeniz gerekir.

Büyük Kanyon hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.6 / 5
4.508 değerlendirmeye göre

Gezi için saati 6:15 de Newyork otelde buluştuk ve yaklaşık 20 dakikalık bir seyahatten sonra Ana buluşma noktasına geldik Burda çok kalabalık oluyor Herkesin tur tercihine göre ayırıyorlar ve kollara renkli bantlar takılıyor yaklaşık 1,5 saat sonra Otobüs lerle seyahat başlıyor biz batı tarafını tercih ettik ve ilk durağımız Hoover barajıydı büyüklüğü ve manzara sı güzeldi. Daha sonra kanyon noktasına geldik ve helikopter e binecekler Ayrıldık helikopterle kanyonun aşağısına nehire kadar indik ve nehirde boat gezisi yaparak tekrar helikopterle başlangıç noktasına geldik ve oradakiTransfer otobüslerine binerek kanyonun seyir noktalarına gittik.otobüsler 3 durak yapıyor. 1. si at çifliği 2.durak kanyon noktası ve skywolk Cam yürüme terası burda fotoğrafı kendiniz çekemiyosunuz Ücretli ve çok sıra var 3.durak diğer kanyon seyir noktası Burda tura dahil olan öğle yemeği nide yiyebiliyosunuz Sonra tur otobüslüne binerek dönüşe geçiliyor dönüş saat 18 gibi oluyor