GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Aziz Petrus Bazilikası
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Vatikan Müzeleri 1 Haziran'dan itibaren kapılarını halka açacaktır. Tüm ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliği için ziyaretçi sayıları sınırlandırılacak, ateş ölçümü kontrolleri yapılacak ve girişte maske takılması gerekecektir. Büyük kalabalıkların olmadığı özel bir Vatikan deneyimi sizi bekliyor.
Hemen Biletinizi Alın!

Aziz Petrus Bazilikası: Turlar ve Biletler

Aziz Petrus Bazilikası: tüm turları ve etkinlikleri görün

Roma şehrinin vazgeçilmezleri

1343 bilet ve turun tümünü görün

Aziz Petrus Bazilikası'nın Heybetli Mimarisi

Dünya'nın en ünlü mimari eserlerinden biri olan Aziz Petrus Bazilikası, zamanın en yetenekli mimarları tarafından yapılmış ve 120 yıl sonunda tamamlanabilmiştir. Rönesans sonu mimarisinin en önemli başarılarından biridir – işte sayısız harikası içinden 5 önemli bilgi.

Aziz Petrus Bazilikası

Aziz Petrus Bazilikası

Bazilika'nın büyüleyici girişinin ortasındaki 25 metrelik bir dikilitaşa ve devasa bir meydana sahiptir. Ayrıca, dört kolon derinliğindeki muazzam Toskan sütunları ile çevrilidir.

Cephesi

Cephesi

Bazilika'nın cephesi Barok mimar Maderno tarafından tasarlanmıştır. 114 metre genişliğinde ve 45 metre uzunluğundadır. Traverten taşından yapılmıştır ve nefes kesicidir.

Tekerlek Poyrası

Tekerlek Poyrası

Zengin iç mekanı, Maderno'nun bolca süslediği tekerlek poyrasını da içerir. O kadar büyüktür ki binanın proporsiyonlarını tahmin etmek çok güçtür.

Kubbesi

Kubbesi

Michelangelo'nun 136 metre yüksekliğindeki ünlü kubbesi, dünyanın en uzun kubbelerinden biridir. Roma'nın ufuk çizgisinde gururlu bir şekilde yükselir ve şehrin inanılmaz bir manzarasını sunar.

Vatikan Mağaraları

Vatikan Mağaraları

Bazilika'nın altında, Vatikan Mağaraları'nı kapsayan geniş bir ağ tüneli vardır. Birçok kişi buraya gömülmüştür, bunların arasında II. Ioannes Paulus ve ilk Papa Aziz Petrus yer alır.

İçeriden ipuçlarımız

Kıyafet Kuralına Dikkat

Katholik binası olduğu için, Aziz Petrus Bazilikası'na giriş için uygun kıyafet giymek gerekir. Roma'da yazın çok sıcak olmasına rağmen, şort giymek, açık omuzlara ve mini eteklere izin verilmez – kıyafet kuralına uyulması gerekir.

Sıralardan Kaçınmak İçin Erken Gelin

Aziz Petrus Bazilikası'na giriş sıraları genellikle çok uzundur. Özellikle yazın ortasında havanın çok sıcak olduğu dönemlerde erken gelmek iyi bir fikirdir. Nisan-Eylül ayları arası, Bazilika'nın açılış saatleri 07:00'den 19:00'a kadardır. Bazilika, Ekim-Mart ayları arası ise 07:00'den 18:00'e kadar açıktır. Çoğu sabah saat 11:00'e doğru sıraların meydana kadar uzadığı aklınızda bulunsun!

Papa'yı Görün

Her Çarşamba, Aziz Petrus Bazilika Meydanı'nda, kışın ise Seyirci Salonu'nda Papa halk için konuşma yapar. Konuşma 10:30'da başlar, fakat çoğu seyirci iyi bir yer kapabilmek için erken gelir. Güvenlik 08:00-08:30 arası açılır.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Her gün 07:00-18:30 arası.
 • Ücreti ne kadar?
  Grup sayısına bağlı olarak bilet fiyatları değişir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Önerilir!
 • Nasıl gidilir?
  64, 60 veya 40 numaralı otobüsler sizi Vatikan'a götürür. Alternatif olarak, kırmızı metro hattını alarak Cipro istasyonunda inebilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Kollarınızı örtmek için şal getirin ve şort ya da kısa etek giymeyin

  • Dışarıda beklerken güneş kremi kullanın ve bol su için.

Aziz Petrus Bazilikası hakkında neler söylenmiş?

Genel değerlendirme
4.4 / 5
83.430 değerlendirmeye göre

Es war eine sehr gut strukturierte Führung in Vatikan. Unserer Führer Benjamin hat uns viele interessante Informationen und Geschichten während der Führung erzählt. Ohne Führung kann man natürlich auch selber das Museum, die Sixtinische Kapelle und Petersdom besuchen aber man muss vorher sehr gut sich informieren. Dank der Führung konnten wir auch direkt von der Sixtinischen Kapelle zum Petersdom durch einen Abkürzungsweg gehen. Ein Tipp für diejenigen mit kleinem Baby: Es gibt mehrere Treppen. Wir haben enorme Schwierigkeiten gehabt mit dem Kinderwagen. Empfehlenswert ist mit einer Babytrage zu besuchen.

Vatikan Turu ve Sistina Şapeli: Bilet Sırası Beklemeden Değerlendiren:

Rehberimiz tur boyunca bize oldukça detaylı bilgi verdi. Eserler arasındaki bağlantıları, nasıl ve neden yapıldıklarını çok güzel anlattı. Sorulan her soruya cevap verebildi. Süreyi çok iyi kullandığını düşünüyorum. Tavsiyem çocuklu gelinmemesi, hem uzun hemde insanı yorabilecek bir tur, bir an bile durmuyorsunuz. Bence fotoğraf çekmekle vakit harcamayın, zaten resimler internette de var. Canlı olarak doya doya eserlere bakın.

The tour is exactly what we wanted. It has highlights of Vatican Museum. our guide Alex was amazing. she is very cheerful and smiling. She gave us very interesting information about michelangelo, his works, Vatican and Sistine Chapel. Only bad part about this tour is you walk a lot. My parents are over 65 and they got very tired.

The tour was fabulous. Our guide was very kind and always smiling person. Ithink the tour route and context just in the limits not long and boring. We were almost lost at the sixtine chapel's exit but somehow we're able to met the our guide. Thanks for this wonderful experience.

Sabah 8.30 11.30 arası vatikan müze turu sonrası serbest zaman ve ardından 14.00 17.00 arası kolezyum ve roma forumu turu düzenlendi. Sabah ve öğleden sonraki rehberler farklıydı. Rehberlerin anlatımı ve organizasyonu güzeldi. teşekkürler.

Vatikan ve Antik Roma: 1 Günlük Karma Tur Değerlendiren: