Aziz Petrus Bazilikası
Uygun etkinlikleri bulabilmek için istediğin tarihleri gir
:
En popüler seçim
Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Skip-Hat Dome Panorama St. Peter Top

Süre: 1 saat
848 Yorum
848

Aziz Petrus Bazilikası'nın öncelikli erişim hakkına sahiptir. Sen Dome yanı sıra Bazilikası hatları atlamak. Kentin en yüksek noktası Roma muhteşem…

Aziz Petrus Bazilikası: Turlar ve Biletler

Sertifikalı
Çabuk tükenmesi muhtemel

Orijinal Roma 3 saatlik Bisiklet Turu

Süre: 3 saat
69 Yorum
69

3 saatlik şehir turunda zamansız güzelliği keşfetmek, Roma çevresinde bisiklete binmek için bir kruvazör atlayın. İtalyan sermaye anıtlar, kültür ve…

Aziz Petrus Bazilikası: tüm turları ve aktiviteleri görün
1044 bilet ve turun tümünü görün

Aziz Petrus Bazilikası'nın Heybetli Mimarisi

Dünya'nın en ünlü mimari eserlerinden biri olan Aziz Petrus Bazilikası, zamanın en yetenekli mimarları tarafından yapılmış ve 120 yıl sonunda tamamlanabilmiştir. Rönesans sonu mimarisinin en önemli başarılarından biridir – işte sayısız harikası içinden 5 önemli bilgi.

Aziz Petrus Bazilikası

Bazilika'nın büyüleyici girişinin ortasındaki 25 metrelik bir dikilitaşa ve devasa bir meydana sahiptir. Ayrıca, dört kolon derinliğindeki muazzam Toskan sütunları ile çevrilidir.

Cephesi

Bazilika'nın cephesi Barok mimar Maderno tarafından tasarlanmıştır. 114 metre genişliğinde ve 45 metre uzunluğundadır. Traverten taşından yapılmıştır ve nefes kesicidir.

Tekerlek Poyrası

Zengin iç mekanı, Maderno'nun bolca süslediği tekerlek poyrasını da içerir. O kadar büyüktür ki binanın proporsiyonlarını tahmin etmek çok güçtür.

Kubbesi

Michelangelo'nun 136 metre yüksekliğindeki ünlü kubbesi, dünyanın en uzun kubbelerinden biridir. Roma'nın ufuk çizgisinde gururlu bir şekilde yükselir ve şehrin inanılmaz bir manzarasını sunar.

Vatikan Mağaraları

Bazilika'nın altında, Vatikan Mağaraları'nı kapsayan geniş bir ağ tüneli vardır. Birçok kişi buraya gömülmüştür, bunların arasında II. Ioannes Paulus ve ilk Papa Aziz Petrus yer alır.

Aziz Petrus Bazilikası: İpuçlarımız

Kıyafet Kuralına Dikkat

Katholik binası olduğu için, Aziz Petrus Bazilikası'na giriş için uygun kıyafet giymek gerekir. Roma'da yazın çok sıcak olmasına rağmen, şort giymek, açık omuzlara ve mini eteklere izin verilmez – kıyafet kuralına uyulması gerekir.

Sıralardan Kaçınmak İçin Erken Gelin

Aziz Petrus Bazilikası'na giriş sıraları genellikle çok uzundur. Özellikle yazın ortasında havanın çok sıcak olduğu dönemlerde erken gelmek iyi bir fikirdir. Nisan-Eylül ayları arası, Bazilika'nın açılış saatleri 07:00'den 19:00'a kadardır. Bazilika, Ekim-Mart ayları arası ise 07:00'den 18:00'e kadar açıktır. Çoğu sabah saat 11:00'e doğru sıraların meydana kadar uzadığı aklınızda bulunsun!

Papa'yı Görün

Her Çarşamba, Aziz Petrus Bazilika Meydanı'nda, kışın ise Seyirci Salonu'nda Papa halk için konuşma yapar. Konuşma 10:30'da başlar, fakat çoğu seyirci iyi bir yer kapabilmek için erken gelir. Güvenlik 08:00-08:30 arası açılır.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Her gün 07:00-18:30 arası.
 • Ücreti ne kadar?
  Grup sayısına bağlı olarak bilet fiyatları değişir.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Önerilir!
 • Nasıl gidilir?
  64, 60 veya 40 numaralı otobüsler sizi Vatikan'a götürür. Alternatif olarak, kırmızı metro hattını alarak Cipro istasyonunda inebilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları
  • Kollarınızı örtmek için şal getirin ve şort ya da kısa etek giymeyin
  • Dışarıda beklerken güneş kremi kullanın ve bol su için.

Aziz Petrus Bazilikası civarındaki aktiviteler


Aziz Petrus Bazilikası
4.3
GetYourGuide müşterilerinin yaptığı 2.727 değerlendirmeye göre