GetYourGuide, size en iyi şekilde hizmet vermek için çerezleri kullanır. Bu siteye göz atmaya devam ederek, çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla ayrıntıyı gizlilik politikamız içinde bulabilirsiniz.

Kapat
Alcatraz Adası
Uygun etkinlikleri görmek için istediğiniz tarihleri girin
Hemen Biletinizi Alın!

Alcatraz Adası: Turlar ve Biletler

Alcatraz Adası: tüm turları ve etkinlikleri görün

San Francisco şehrinin vazgeçilmezleri

201 bilet ve turun tümünü görün

Alcatraz tarihindeki en ünlü tutuklular

Alcatraz Adası; İç Savaş askeri karargahına, deniz kuşu kolonilerine ve Batı Kıyısı'nın en tarihi deniz fenerine ev sahipliği yapmaktadır. Eğer duvarları konuşabilseydi, Amerika'nın en tehlikeli suçluları hakkında birçok şey anlatırdı. İşte kısa bir özet.

Al Capone

Al Capone

Belki de şimdiye kadarki en ünlü çeteci olan Al Capone, en sonunda 181 yılında hapise atılmıştır ve anlatılanlara göre hapis yaşamını kaldıramamıştır.

Robert Franklin Stroud

Robert Franklin Stroud

"Alcatraz'ın Avcısı" olarak adlandırılmasına rağmen, önceden bulunduğu Leavenworth hapishanesinde saygıdeğer bir ornitolojist olarak bilinirdi. Alcatraz, hayvanları yakalamasına izin vermezdi!

Mickey Cohen

Mickey Cohen

Harvey Keitel, Cohen karakteri canlandırmasıyla "Bugsy" filminde En İyi Yardımcı Aktör Oscar Ödülü'nü kazanmıştır. Hollywood gangster klişelerini yaratan bu kişiye ithaf tam yerindedir!

Önceden Amerika'nın en korkulan suç patronlarından biriydi. Kötü şöhretli, vahşi Bulger, Alcatraz'da üç yıl boyunca hapsedildi. Boston'ın öcüsü olarak adlandırılan bu suçlu, günümüzde Florida'da hapsedilmektedir.

Frank Morris, John Anglin ve Clarence Anglin
Fotoğraf: Derek Key @Flickr (CC BY 2.0)

Frank Morris, John Anglin ve Clarence Anglin

Bu üç suçlu Alcatraz'dan kaçmak üzere,1962 yılında çetrefilli bir plan hazırladılar ve şimdiye kadar yapılan tek başarılı kaçış girişimi oldu! Onlara daha sonra ne olduğunu ise kimse bilmiyor!

İçeriden ipuçlarımız

Nasıl gidilir?

Alcatraz Adası'na yalnızca feribotla gidebilirsiniz. Embarcadero'daki 33. Liman'dan kalkar.

Gezmek için yılın en iyi zamanı nedir?

Yaz aylarında genellikle sislidir, bu nedenle Alcatraz gezisi için en iyi dönem Nisan sonu veya sonbahar başlangıcıdır. Kuş gözlemlemek için en iyi aylar Mayıs ve Haziran'dır.

Gezmek için günün en iyi zamanı nedir?

Tüm gününüzü orada geçirmek istiyorsanız, olabildiğince erken gitmeye çalışın! Ada'ya alınan kişi sayısı belirlidir, bu nedenle çok kalabalık değildir - sıranızı beklemeye hazır olun.

Yararlı Bilgiler

 • Ne zaman ziyaret edilir?
  Feribot kalkışları her gün 09:00'dadır.
 • Ücreti ne kadar?
  Bilet fiyatları değişiklik gösterir, yetişkinler için 30 USD'den başlar.
 • Rehbere ihtiyacım olacak mı?
  Alcatraz'ı indi-bindi turunun bir parçası olarak deneyimleyin. Bu turda, San Francisco'nun diğer turistik yerlerini de göreceksiniz Golden Gate Köprüsü ve paradan tasarruf edin - rehber gezilecek yerler üzerine sizi bilgilendirecek.
 • Nasıl gidilir?
  Alcatraz bir ada olduğu için, yalnızca feribot ile ulaşılabilir. Muni (otobüsünün) F hattı ile ulaşabilirsiniz.
 • Ekstra ipuçları

  • Adanın dik tepeleri olduğundan rahat ayakkabılar tercih ediniz.

  • Ceket veya hırka getiriniz - kıyıda hava serin olabilir!